Strona główna | Szkoła | Absolwentki w barwach narodowych
Absolwentki w barwach narodowych

Absolwentki w barwach narodowych

 

W dniach 22-24 marca 2019 roku w Gdańsku odbył się turniej Baltic Handball Cup. Turniej był podzielony na dwie części. W pierwszej grały żeńskie reprezentacje: Polska A, Islandia, Argentyna i Słowacja, a w drugiej drużyny: Polska B, Hiszpania B, Rumunia B i Finlandia. W dwóch polskich kadrach wystąpiło osiem naszych starszych koleżanek – absolwentek SMS ZPRP Płock.

 W drużynie Polski B zagrały: Dagmara Nocuń, Żaneta Senderkiewicz, Marlena Urbańska i Wioleta Pająk. W pierwszej reprezentacji wystąpiły: Monika Kobylińska, Aneta Łabuda i Ola Rosiak. Swój debiut i pierwsze bramki w seniorskiej Reprezentacji Polski mogła świętować Patrycja Świerżewska. Z trybun kibicowali jej rodzice i najmłodsza siostra Justyna, która uczy się w naszej szkole w pierwszej klasie liceum.
Kadra B, w swoim turnieju, przegrała z Hiszpanią B (22:27) i Rumunią B (25:26), a zwyciężyła z Finlandią (27:18). Ostatecznie zajęła III miejsce. Natomiast pierwsza reprezentacja zwyciężyła w turnieju, pokonując kolejno: Islandię – 21:19, Słowację – 29:23 i Argentynę 26:23. Warte podkreślenia są tytuły MVP zdobyte przez absolwentki naszej szkoły. Monika Kobylińska okazała się najlepszą zawodniczką w meczach ze Słowacją i Argentyną, a Ola Rosiak triumfowała w spotkaniu z Islandią.
Na turnieju były jeszcze obecne inne osoby związane z SMS ZPRP Płock. Mecze sędziował nasz dyrektor Bogdan Lemanowicz, a najgłośniejszymi kibicami na trybunach były Natalia Nosek i Gabriela Urbaniak.
Gratulujemy naszym starszym koleżankom i życzymy powodzenia w czerwcowych meczach eliminacyjnych z Serbią.