Strona główna | Szkoła | „A kiedy wigilii przyjdzie czas…”

„A kiedy wigilii przyjdzie czas…”

 

„A kiedy wigilii przyjdzie czas, zaśpiewa od serca każdy z nas, dla wszystkich tych, co w pojednania dzień, smucą się…”

„Wigilia w szkole” to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej. Wspólna uroczystość integruje uczniów, nauczycieli, trenerów, wszystkich pracowników szkoły i zaproszonych gości. Podniosłość i ranga tego dnia stwarza właściwe relacje między uczennicami oraz buduje rodzinną atmosferę w szkole, którą tego dnia wypełnia miłość, życzliwość i nadzieja.

Dziewczęta z gimnazjum i liceum zaprezentowały scenki tematyczne łączące tradycję z nowoczesnością. Wyraźnie zaakcentowały w przedstawieniu, co jest w ludzkim życiu ważne, a co powinno zejść na drugi plan, żeby nie zgubić sensu Bożego Narodzenia.
Zebrani na sali wspólnie śpiewali kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Wszystko to razem tworzyło niepowtarzalny klimat i nastrój, pełen ciepła, serdeczności i życzliwości.
Zwieńczeniem uroczystości było odczytanie Ewangelii przez Dyrektora szkoły, pana Bogdana Lemanowicza. Pan Dyrektor zaprosił wszystkich na uroczystą kolację wigilijną. Wspólnie dzielono się opłatkiem i składano sobie wzajemnie serdeczne życzenia.