Strona główna | Aktualności

Aktualności

NLO SMS ZPRP ogłasza nabór chłopców na rok szkolny 2020/2021

SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W PŁOCKUZWIĄZKU PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE OGŁASZA NABÓR CHŁOPCÓW DO I KLASY LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Wypełnione dokumenty prosimy przesłać na adres: Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku Związku Piłki Ręcznej w Polsce; 09-402 Płock ul. Kilińskiego 4,lub na adres e-mail: sekretariat@sms.zprp.org.plKontakt telefoniczny:Tel/fax: 24-366-43-60538-578-873 Zgłoszenia można przesyłać od 4 maja 2020 roku. Terminy egzaminów wstępnych zostaną podane ... Czytaj więcej »

NLO SMS ZPRP ogłasza nabór dziewcząt na rok szkolny 2020/2021

SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W PŁOCKU ZWIĄZKU PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE OGŁASZA NABÓR DZIEWCZĄT DO I KLASY LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Wypełnione dokumenty prosimy przesłać na adres: Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku Związku Piłki Ręcznej w Polsce; 09-402 Płock ul. Kilińskiego 4,lub na adres e-mail: sekretariat@sms.zprp.org.plKontakt telefoniczny:Tel/fax: 24-366-43-60538-578-873 Zgłoszenia można przesyłać od 4 maja 2020 roku. Terminy egzaminów wstępnych zostaną ... Czytaj więcej »

Absolwentka z Gladiatorem PGNiG Superligi Kobiet

Jeszcze rok temu wylewała litry potu na treningach w naszej szkole. Po kilkunastu miesiącach została uznana Odkryciem Sezonu w PGNiG Superlidze Kobiet. Kilka dni temu Basia Zima (Absolwentka z 2019 roku) otrzymała tytuł Gladiatora PGNiG Superligi Kobiet. Po zakończeniu nauki w płockim Szkole Mistrzostwa Sportowego Basia rozpoczęła profesjonalną karierę w Kobierzycach. Od początku sezonu świetnie radziła sobie w bramce KPR-u. ... Czytaj więcej »

Za sto dni matura

Dnia 8 lutego 2020 roku odbyła się nasza Studniówka. Czekałyśmy na nią długie trzy lata, a niektóre z nas pewnie całe życie. Dresy sportowe zostały zastąpione pięknymi sukniami, których szukałyśmy miesiącami. Ostatnie godziny przed Studniówką były stresujące, trzeba było ułożyć dobry harmonogram żeby się nie spóźnić. Nie mogłyśmy się doczekać balu, dlatego wybrałyśmy najwcześniejszą porę sesji zdjęciowej. Jako pierwsze byłyśmy ... Czytaj więcej »

2 NLO z najlepszą średnią w I semestrze

Kilka dni temu zakończyliśmy I semestr. Tradycyjnie została wyróżniona najlepsza klasa i najlepsi uczniowie. Najwyższą średnią może się pochwalić klasa 2 NLO, której wychowawcą jest Pani Marzanna Polańczyk. Dziewczęta z tej klasy uzyskały wynik 4,13. W nagrodę uczennice razem z wychowawcą będą mogły zorganizować sobie niespodziankę. Ciekawe co to będzie?   Pozostałe miejsca zajęły klasy: 3 NLO (3,98), 1 NLO ... Czytaj więcej »

Wizyta trenerów Reprezentacji Narodowej Kobiet

W dniach 21 i 22 stycznia gościliśmy w naszej szkole trenerów Reprezentacji Polski Kobiet. Podczas kilku treningów Arne Senstad i Reidar Møistad obserwowali zawodniczki płockiego SMS-u udzielając im cennych wskazówek. Odbyło się również spotkanie z dyrekcją szkoły i kadrą trenerską, w czasie którego omawiano, realizowany w szkole, program treningowy. Mamy nadzieję, że, po tej wizycie, notatniki trenerskie zapełniły się nazwiskami ... Czytaj więcej »

Świąteczny konkurs językowy

18. 12.2019 roku, po raz pierwszy w naszej szkole, odbył się konkurs po hasłem Christmas Time. Przy dźwiękach świątecznych piosenek i stołach z pachnącymi piernikami młodzież rywalizowała w różnych zadaniach.  Nie tylko  wiedza o Świętach Bożego Narodzenia była ważna, ale także liczyła się znajomość języka angielskiego. Wszystkie zadania były przygotowane w tym właśnie języku przez nauczycielki języka angielskiego Monikę Rokicką-Sweklej ... Czytaj więcej »

„Dziś przyjdę do Ciebie”

Tradycją naszej szkolnej społeczności stały się spotkania wigilijne. Odbywają się one w czasie adwentu, okresu radosnego oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. W tym roku szkolnym tematem wiodącym spotkania były słowa : „Dziś przyjdę do Ciebie”. Przy wspólnym śpiewaniu kolęd, którego siła została wzmocniona głosami chłopców z naszej szkoły, odczytywano fragmenty Ewangelii opowiadające wydarzenia sprzed 2000 lat. Wspólnie obejrzeliśmy film odkrywający ... Czytaj więcej »

Daria Cieślak ponownie wyróżniona

11 grudnia 2019 roku Sala Barokowa Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku gościła najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu działania Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie, którym wręczono dyplomy Stypendium Prezesa rady Ministrów na rok szkolny 2019/20. Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest przyznawane uczniom szkół ponadpodstawowych, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Wśród ... Czytaj więcej »

Puchar jest nasz!!!

W dniu 16 listopada odbyło się finałowe spotkanie Pucharu Polski Kobiet na szczeblu wojewódzkim pomiędzy zespołami SMS ZPRP II i UKS Varsovia Warszawa. Mecz został rozegrany w hali Zespołu Szkół Technicznych w Płocku. Faworytem finału był zespół z Warszawy, który, do tego dnia, był niepokonany w rozgrywkach I Ligi Kobiet. Jednak kibice i sympatycy płockiego SMS-u liczyli na niespodziankę. Pierwsza ... Czytaj więcej »