Strona główna | Szkoła | Absolwentki w potrójnej koronie

Absolwentki w potrójnej koronie

 

Bardzo cieszymy się z sukcesów, które osiągają nasze starsze koleżanki – absolwentki płockiego SMS – u. Ostatni tydzień był wyjątkowy dla kilku z nich.
Mamy na myśli zawodniczki drużyny MKS Perła Lublin. W tym sezonie występowały tam: Dagmara Nocuń, Ola Januchta (absolwentki z 2014 roku) i Ola Rosiak (absolwentka z 2016 roku). Lubelski zespół wygrał wszystko co było do wygrania, zdobywając Mistrzostwo i Puchar Polski oraz Challenge Cup.
Po kolei było tak…

 Dnia 12.05. w Kaliszu w meczu finałowym Pucharu Polski zespół MKS Perła Lublin pokonał drużynę SPR Pogoń Szczecin 34 : 25. Warto wspomnieć, że w tym spotkaniu, w ekipie szczecińskiej, również wystąpiły nasze absolwentki. Były to Natalia Nosek, Żaneta Senderkiewicz i Marlena Urbańska.
Następnego dnia zespół z Lublina świętował zdobycie europejskiego pucharu. Po zwycięstwie 27 : 23 (w pierwszym meczu był remis 22 : 22) nad drużyną Rocasa Gran Canaria lublinianki wzniosły w górę główne trofeum w rozgrywkach Challenge Cup.
Po kilku dniach można było świętować zdobycie Mistrzostwa Polski. Co prawda, już od kilku tygodni było wiadomo, że MKS Perła Lublin jest Mistrzem Polski, ale wręczenie medali we własnej hali, w obecności wielu kibiców było wspaniałym przeżyciem.
W szerokiej kadrze lubelskiego zespołu znajdowały się jeszcze dwie nasze absolwentki: Patrycja Szyszkowska i Kasia Suszek.
Gratulujemy naszym starszym koleżankom wielkich sukcesów w tym sezonie i życzymy jeszcze większych w kolejnym.