Strona główna | Aktualności | Bonjour Francjo
Bonjour Francjo

Bonjour Francjo

 

W dniach 28-29.10.2023 roku drużyna chłopców z SMS II, pod opieką trenera Andrzeja Marszałka i fizjoterapeutki Magdaleny Małeckiej, wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Paryżu. Oprócz nas w zawodach rywalizowały drużyny z Francji i Niemiec.

Turniej odbył się w dwóch halach sportowych w miejscowości Tremblay-en-France. Nam przyszło rywalizować w grupie D.

Naszym pierwszym przeciwnikiem był zespół US Ivry. Brak doświadczenia i nerwowość w naszych poczynaniach przełożyła się na końcowy wynik. Po zaciętym boju musieliśmy uznać wyższość rywali przegrywając 14-15.

W drugim meczu zmierzyliśmy się z gospodarzem turnieju – zespołem Tremblay Handball. Po bardzo wyrównanym meczu wynik końcowy był remisowy – 10:10.

Trzecie spotkanie rozegraliśmy z drużyną Villepinte. Dzięki niesamowitej grze w bramce Bartosza Kaliszewskiego i po dobrej grze w naszym wykonaniu wygraliśmy ten mecz 17-6.

Czwarte spotkanie tego dnia zagraliśmy z zespołem Assoa Handball. Z dobrej strony w tym meczu zaprezentowali się Maksym Matyszczyk na środku oraz Jonatan Ostrowski na skrzydle i bez większych problemów zwyciężyliśmy 21-8.

Ostatni mecz w grupie  zagraliśmy z zespołem CHBC i po skuteczniej grze naszego

Zespołu wygraliśmy 16-9.

Po przeliczeniu punktacji w grupie uplasowaliśmy się na 3 miejscu, a to oznaczało grę o 5 miejsce w turnieju. Naszym rywalem była drużyna Créteil Handball. Przy dobrej dyspozycji Bartosza Wochowskiego na rozegraniu oraz Tomasza Krawczyka w bramce  wygraliśmy ten mecz 21-14.

Nie samą piłką ręczną żyje człowiek. W naszym wyjeździe był także akcent turystyczny i udało się troszkę zwiedzić Paryż. Popłynęliśmy stateczkiem po Sekwanie, z której podziwialiśmy piękne widoki i uroki Paryża takie jak: Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame. Udaliśmy się także na krótki spacer na les Champs Élysées, czyli Pola Elizejskie. Nie mogło oczywiście zabraknąć zdjęć pod wieżą Eiffla. 

A wieczorem wybraliśmy się na mecz Ligi Centralnej zwanej po ekspercku Proligue, w którym zagrały Tremblay vs Billere. Atmosfera w czasie meczu była fantastyczna. W turnieju wystąpiliśmy w składzie: Tomasz Krawczyk, Jakub Dolny, Cezary Drobik, Kacper Kłusek, Karol Latko, Krzysztof Minota, Jonatan Ostrowski, Wojciech Połaski, Bartosz Wochowski, Szymon Baczyński, Bartosz Balwierz, Rafał Adamczewski, Bartosz Kaliszewski, Maksym Matyszczyk, Jakub Szulim oraz kontuzjowany Wojciech Inerowicz, którym był kierownikiem zespołu.