Strona główna | Aktualności | Debiutant Andrzej Widomski
Debiutant Andrzej Widomski
2022.03.17 Plock pilka reczna mecz spotkanie towarzyskie Polska - Szwecja N/z Patryk Rombel radosc emocje Foto Lukasz Laskowski / PressFocus 2022.03.17 Plock handball men friendly match Poland v Sweden Patryk Rombel radosc emocje Credit: Lukasz Laskowski / PressFocus

Debiutant Andrzej Widomski

 

14 marca godzina 8:10, do szkoły wpływa mail ze Związku Piłki Ręcznej w Polsce informujący o powołaniach z listy rezerwowej na zgrupowanie Reprezentacji Polski. A na liście znajome imię i nazwisko……..Andrzej Widomski. Dyrektor Bogdan Lemanowicz, podczas lekcji chemii w klasie 3 NLO, zaprasza Kadrowicza do gabinetu. Po kilku dniach, zapytany jak dowiedział się o powołaniu, Andrzej wspominał:

„ W czasie lekcji chemii do klasy wszedł dyrektor. Na początku przestraszyłem się, że coś zrobiłem….A potem była radość”.

Już sam pobyt na zgrupowaniu i możliwość treningów z najlepszymi polskimi zawodnikami, pod okiem trenera Patryka Rombla, były wielkim wyróżnieniem. Po kilku dniach okazało się, że jest kolejny powód do radości. Andrzej Widomski znalazł się w składzie drużyny, która zmierzyła się w meczach towarzyskich z Reprezentacją Szwecji. Występ przeciwko aktualnym Mistrzom Europy był wielkim wydarzeniem w sportowej karierze Andrzeja. Kilka minut spędzonych na parkiecie z jednymi z najlepszych piłkarzy ręcznych na świecie było wspaniałym przeżyciem. Przeżyciem tym piękniejszym, że odbyło się w Płocku, gdzie Andrzej spędził ostatnie cztery lata. Debiutanckie chwile oglądali na żywo jego rodzice, a także koleżanki i koledzy z płockiego SMS-u. Wielkie gratulacje i życzymy kolejnych występów w Biało – Czerwonych barwach.