Strona główna | Aktualności | Handballowe Talenty
Handballowe Talenty

W dniach 17-19.11.2023 roku Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku miała zaszczyt współorganizować, wraz z Fundacją Sławomira Szmala, turniej „Handballowe Talenty”. Turnieje pod tą nazwą organizowane są w kilku miastach i mają na celu promocję piłki ręcznej wśród młodzieży, ale także pozwalają dostrzec najbardziej zdolnych zawodników w danej kategorii wiekowej. A to wszystko w atmosferze sportowej rywalizacji fair play i dobrej zabawy.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna trenera Krzysztofa Kisiela. W swoim pierwszym meczu chłopcy zmierzyli się z drużyną UKS Wybicki Kielce. Do przerwy udało się wypracować trzybramkową przewagę. W drugiej połowie spotkanie było bardzo wyrównane, drużyny szły „łeb w łeb” ostatecznie remisując 21:21. Po szybkiej analizie i ustaleniu dalszej taktyki przed licealistami stanęli chłopcy z NLO Kwidzyn. Płocczanie ponownie na przerwę schodzili z prowadzeniem 10:8. Pod koniec drugiej połowy, prowadziliśmy jedną bramką. Końcówka spotkania przyniosła bardzo rzadko spotykane rozstrzygnięcie. Zespół z Kwidzyna zdobył bramkę po rzucie wolnym bezpośrednim! Nie mogliśmy w to uwierzyć… niestety takie sytuacje się zdarzają i w drugim meczu padł remis. Tym razem 16:16. Sobotni dzień zmagań rozpoczęliśmy od spotkania ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata. Z tym rywalem, nasi zawodnicy spotkali się pierwszy raz. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 9:7. W drugiej części spotkania koncentracja oraz konsekwencja w ataku i obronie pozwoliła nam doprowadzić do wysokiego zwycięstwa 22:14. Chwilową euforię z wygranej trzeba było zamienić ponownie na pełną koncentrację, ponieważ zbliżał się mecz z kieleckimi licealistami. W tym przypadku jednak pierwsza połowa nie poszła po naszej myśli, do szatni schodziliśmy z trzybramkową stratą – 8:11. Było co analizować… szybka mobilizacja, błyskawiczna regeneracja wsparcie drużynowe oraz cenne wskazówki trenera pozwoliły wyjść z szatni z podniesioną głową i gotowością do dalszej walki. Żadna z drużyn nie odpuściła do końca w efekcie czego mecz zakończył się remisem 17:17! Na zakończenie turnieju Nasza drużyna rozegrała małe derby z licealistami z ZST 70 Płock. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, również na trybunach, gdzie trwała „walka” pomiędzy sympatykami obu zespołów. W pierwszej połowie uzyskaliśmy jednobramkowe prowadzenie. W drugiej udało się nawet odskoczyć na cztery bramki. Jednak prowadzenia nie udało się utrzymać i po końcowej syrenie na tablicy widniał remis (znowu). W całym turnieju nasz zespół nie przegrał meczu. Pozwoliło to na zajęcie trzeciego miejsca. Zawodnicy, którzy wystąpili w turnieju i ich zdobycze bramkowe: bramkarze – Dominik Tylman 35 %, Dawid Dragan 31%, w polu – Oliwier Czupryński – 6, Mateusz Kopera – 3, Sebastian Wysocki – 13, Antoni Kostarz – 8, Ksawery Walukiewicz – 12, Jakub Krajewski – 9, Mateusz Bielecki – 6, Dawid Dukat – 1, Cezary Pruszkowski – 8, Borys Bańksa – 11, Sebastian Paluch – 11, Jonatan Ostrowski – 2, Kacper Kłusek – 2, Nikodem Czuba. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika w zespole zdobył Sebastian Paluch.