Strona główna | Szkoła | Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

 

Rok szkolny zaczynamy od wycieczki. 12 września wszystkie klasy z naszej szkoły wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było Muzeum Sportu. Przewodnicy w zabawny i interesujący sposób przybliżyli nam historię sportu. Zapoznaliśmy się z wieloma dyscyplinami i sprzętem w nich używanym.

 Dla nas, uczniów szkoły sportowej, było bardzo ciekawe kiedy mogliśmy podziwiać medale zdobyte przez Polaków na Igrzyskach Olimpijskich i innych imprezach międzynarodowych. Mamy nadzieję, że kiedyś nasze medale zawisną na ścianie w muzeum.
Z Wybrzeża Gdyńskiego udaliśmy się do centrum Warszawy zwiedzić Niewidzialną Wystawę. Używając zmysłu dotyku, pogrążeni w zupełnej ciemności pokonywaliśmy kolejne pomieszczenia. Mieliśmy też okazję porozmawiać z naszym niewidomym przewodnikiem. Po wyjściu z wystawy byliśmy zaskoczeni jak ciężko jest żyć z taką niepełnosprawnością. Pojawiły się łzy wzruszenia i cisza. Dla każdego z nas było to niesamowite doświadczenie, które każdy z nas zapamięta na długo.
Podczas wycieczki nie mogło zabraknąć, chociaż krótkiej, wizyty w galerii. Na wielkie zakupy nie wystarczyło czasu, ale kawka i lody były pyszne.
Wszystko co dobre szybko się kończy. Wracamy do codziennych zajęć, ale mamy nadzieję, że wkrótce będą inne, ciekawe niespodzianki.