Strona główna | Aktualności | 1.09.2022 ………….I po wakacjach
1.09.2022 ………….I po wakacjach

1.09.2022 ………….I po wakacjach

 

Kilka wakacyjnych tygodni upłynęło bardzo szybko. Dla większości zawodniczek i zawodników płockiego SMS-u odpoczynek zakończył się zdecydowanie wcześniej. Już w lipcu, w miejscach zamieszkania, realizowany był program treningowy przygotowujący do zgrupowań. Następnie przyszedł czas na obozy sportowe. Najmłodszy rocznik dziewcząt trenował w Brennej, pod czujnym okiem dyrektora Bogdana Zajączkowskiego, któremu pomagali: Artur Góral, Przemysław Stelmaszewski i Wojciech Piasecki. Zajęcia w hali były łączone z wycieczkami górskimi. Starsze grupy, pod opieką trenerów Artura Piechoty i Marka Jagodzińskiego, Pawła Rydza i fizjoterapeuty Pawła Nowackiego, „ładowały akumulatory” podczas obozu w Rewalu. Po ciężkich treningach był czas na krioterapię w Morzu Bałtyckim. Natomiast chłopcy bardzo stęsknili się za internatem i postanowili spotkać się i trenować w Płocku. Trenerzy Krzysztof Kisiel, Marcin Markuszewski i Andrzej Marszałek, przy pomocy fizjoterapeutów Moniki Gozdeckiej i Magdy Małeckiej, pracowali z zawodnikami w naszej hali i „zwiedzali” okoliczne tereny biegowe. Nie obyło się bez rekreacji na Sobótce lub w ZOO.

W okresie przygotowawczym był również czas na kształtowanie formy w turniejach. SMS I dziewcząt wyjechał na turniej do Włoch, gdzie w dniach 25-28 sierpnia rywalizował z mocnymi zespołami z Italii i Danii. Padły następujące wyniki:

SMS I Płock – Handball Erice 18:28

SMS I Płock – Ariosto Ferrara 23:33

SMS I Płock – HOJ Handboll 25:34

Najlepszymi zawodniczkami SMS-u w poszczególnych meczach zostały: Wiktoria Opara, Martyna Wolny i Maria Piasecka

Wszystkie mecze zakończyły się porażką, jednak dziewczęta zdobyły doświadczenie, które powinno zaprocentować w przyszłości. Nasza drużyna, pod opieką trenerów Artura Piechoty i Marka Jagodzińskiego oraz Moniki Gozdeckiej (fizjoterapeutki), wystąpiła w następującym składzie: Lidia Piotrowska, Dominika Rusin, Zuzanna Krupa, Wiktoria Opara, Urszula Rogula, Martyna Wolny, Patrycja Chochół, Nikola Leśniak, Marysia Piasecka, Julia Łucak, Natalia Koss, Joanna Zgleszewska, Zofia Chwojnicka.

Drużyny najmłodszych dziewcząt – rocznik 2007 oraz chłopców z rocznika 2006 wystartowały w Turnieju Wrocław Handball Cup. Zawodniczki z SMS III rywalizowały w kategorii U-16. W grupie eliminacyjnej zespół rozegrał sześć spotkań: Arka Gdynia 15:12, Handball 28 Wrocław 20:15, Görlitzer HC 19:23, Szczypiorniak Ustka 14:12, Orlęta Zwoleń 25:14, Moletu KKSC 16:24. W półfinale doszło do ponownego spotkania z zespołem z Litwy. Po porażce w eliminacjach tym razem lepsze okazały się Esemesiarki, wygrywając 17:16. W finale pokonana została drużyna Szczypiorniak Ustka 21:18 i cały turniej zakończył się zwycięstwem naszej drużyny. Najlepszą zawodniczką meczu finałowego została wybrana Julia Bodnar. Drużyna wystąpiła w następującym składzie: Wiktoria Kosidło, Oliwia Jasińska, Amelia Pusz, Julia Żywczak, Laura Senator, Oliwia Wąż, Maria Biesaga, Kinga Smuga, Lena Kępka, Marcelina Wawrzyńska, Zuzanna Korpowska, Maja Żochowska, Iga Kuchczyńska, Julia Bodnar, Mia Łasińsk. Zespołem opiekowali się trenerzy Bogdan Zajączkowski i Przemysław Stelmaszewski.

Chłopcy z SMS II (rocznik 2006) wystartowali w kategorii U-18, czyli rywalizowali z zawodnikami starszymi o dwa lata. Wyniki naszego zespołu przedstawiają się następująco: Moto Jelcz Oława 19:21 i 20:16, Wybrzeże Gdańsk 15:27 i 19:15, Dukla Praga 18:15, Zagłębie Lubin 17:13, SMS Kielce 18:21 i 21:31. Ostatecznie chłopcy zajęli drugie miejsce w turnieju. Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: Jakub Wojnowski, Igor Bielko, Maciej Stawicki, Patryk Duszak, Bartosz Karbownik, Jan Florkiewicz, Jakub Szulim, Eryk Semeniuk, Jakub Ciołek, Michał Trossowski, Maksym Matyszczyk, Filip Wawrzyński, Gabriel Bartos, Rafał Adamczewski, Kacper Gołębiowski, Tomasz Zagański. Trenerem zespołu był Marcin Markuszewski. Dwie turniejowe ekipy zabezpieczała fizjoterapeutka – Magdalena Małecka.

W czasie wakacji nasi uczniowie brali również udział w turniejach rangi Mistrzostw Świata i Europy. Najlepszy wynik osiągnęła Reprezentacja Polski Juniorek Młodszych, która, w Otwartych Mistrzostwach Europy w Szwecji, wywalczyła piąte miejsce. Reprezentację prowadził trener Marek Jagodziński, a w turnieju wystąpiły: Zofia Chwojnicka, Zuzanna Krupa, Julia Grzesista, Oliwia Pawłowska, Patrycja Chochół, Zuzanna Kurlej, Maja Parafian, Wiktoria Pawlak.

Młodzieżowa Reprezentacja Polski Kobiet, z naszymi absolwentkami w składzie (Iga Barska, Daria Grobelna, Kamila Grzesista, Julia Jasińska, Karolina Jureńczyk, Paulina Kopańska, Natalia Pankowska, Suliga Oliwia, Justyna Świerżewska,) zajęła 17 miejsce w Mistrzostwach Świata w Słowenii.

Młodzieżowa Reprezentacja Polski Mężczyzn zajęła 13 miejsce w Mistrzostwach Europy w Portugalii. W drużynie wystąpił Wiktor Karpiński.Reprezentacja Polski Juniorów zajęła 15 miejsce w Mistrzostwach Europy w Czarnogórze. W zespole wystąpili: Paweł Ciupa, Ignacy Jaworski, Krystian Marchewka i Szymon Hornik.

I tak dobrnęliśmy do końca wakacji. 1 września wypoczęci i gotowi do nowych wyzwań spotkaliśmy się na uroczystości otwierającej rok szkolny 2022/2023. Dyrektor Bogdan Lemanowicz powitał uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły i podkreślił, że zaczynamy dziesiąty rok w płockim SMS-ie. Pan Dyrektor życzył wszystkim sukcesów w nauce, sporcie i pracy zawodowej, a  specjalne powitanie skierował do uczniów, którzy pierwszy raz przekroczyli mury naszej szkoły.

Po uroczystości przyszedł czas na spotkania z wychowawcami. W tym roku trudu wychowawczego podjęli się: Pani Małgorzata Szczepańska (klasa 1 NLOP), Pani Katarzyna Kania (klasa 2 NLOP), Pan Marcin Rosiak (klasa 3 NLOP) Pani Lidia Dutkiewicz (klasa 4 NLOP).

Nowy rok szkolny czas zacząć. Po południu już pierwsze treningi.

W galerii sporo zdjęć z opisanych wakacyjnych wydarzeń.