Strona główna | Aktualności

Aktualności

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/2024 DZIEWCZĘTA

ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE OGŁASZA NABÓR DZIEWCZĄT DO I KLASY LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W SZKOŁACH MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KALISZU, LUBLINIE I PŁOCKU Wypełnione dokumenty, prosimy przesłać na adres: – Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku Związku Piłki Ręcznej w Polsce; 09-402 Płock ul. Kilińskiego 4, – lub na adres e-mail: sekretariat@sms.zprp.org.pl Kontakt telefoniczny: Tel/fax: 24-366-43-60 538-578-873 Zgłoszenia należy ... Czytaj więcej »

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/2024 CHŁOPCY

SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W PŁOCKU ZWIĄZKU PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE OGŁASZA NABÓR CHŁOPCÓW DO I KLASY LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Wypełnione dokumenty prosimy przesłać na adres: – Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku Związku Piłki Ręcznej w Polsce; 09-402 Płock ul. Kilińskiego 4, – lub na adres e-mail: sekretariat@sms.zprp.org.pl Kontakt telefoniczny: Tel/fax: 24-366-43-60 538-578-873 Zgłoszenia należy przesyłać do 5 czerwca ... Czytaj więcej »

Turniej dziewcząt SMS CUP K2007

W dniach 3-5.03.2023 odbył się w Płocku turniej SMS CUP K2007. W zawodach rywalizowały zespoły dziewcząt: SMS ZPRP Kalisz, SMS ZPRP Lublin, Reprezentacja Polski K2008 oraz gospodynie – SMS ZPRP Płock. W pierwszym spotkaniu turnieju zmierzyły się zespoły SMS ZPRP Płock i Reprezentacji Polski K2008. Początkowo mecz był bardzo wyrównany, jednak po kilkunastu minutach SMS zaczął grać dobrze w obronie ... Czytaj więcej »

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/2024 DZIEWCZĘTA

Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłasza rozpoczęcie naboru dziewcząt do NLO SMS ZPRP w roku szkolnym 2023/2024. Pod egidą Związku Piłki Ręcznej w Polsce funkcjonują aktualnie trzy żeńskie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w: Kaliszu, Lublinie i Płocku. Egzaminy dla wszystkich trzech placówek odbędą się w Płocku w terminie 15-18.06.2023 roku. Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć do dnia 9.06.2023 roku. Kryteria rekrutacji 2023-24Pobierz ... Czytaj więcej »

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/2024 CHŁOPCY

Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłasza rozpoczęcie naboru chłopców do NLO SMS ZPRP w roku szkolnym 2023/2024. Pod egidą Związku Piłki Ręcznej w Polsce funkcjonują aktualnie trzy męskie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w: Kielcach, Kwidzynie i Płocku. Egzaminy dla wszystkich trzech placówek odbędą się w terminie 11-14.06.2023 roku w Kielcach, Kwidzynie i Płocku. Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć do dnia 5.06.2023 roku ... Czytaj więcej »

Ósmoklasisto Szczypiornisto!!!

Dyrekcja i Trenerzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku Związku Piłki Ręcznej w Polsce zapraszają na Dni Otwarte, które po raz pierwszy, organizowane są w naszej szkole. Podczas czterodniowego pobytu będziesz mógł poznać jak wygląda codzienność w sms-owskim świecie. Będziesz mieszkał w dwuosobowym pokoju w internacie, gdzie wychowawcy dopilnują żeby cisza nocna zapadła o 22:00 oraz żebyś nie zaspał na posiłki, ... Czytaj więcej »

„PODARUJ W TE ŚWIĘTA ODROBINĘ MIŁOŚCI”

Z takim przesłaniem, po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią,  spotkaliśmy się na Szkolnej Wigilii. W świątecznie udekorowanej sali, przy wspólnym śpiewaniu bożonarodzeniowych kolęd, uczniowie, pod opieką Pana Sławomira Kaniewskiego, przedstawili historię cudownego prezentu. Świąteczny dar wędrował z rąk do rąk, uszczęśliwiając obdarowanych i zmieniając ich serca na lepsze. W finałowej scenie okazuje się, że w tajemniczym podarunku, odmieniającym zagubiony, chaotyczny ... Czytaj więcej »

Zuzanna Najder otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów

8 grudnia 2022 roku w Sali Barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku odbyła się uroczystość wręczenia najlepszym uczniom szkół ponadpodstawowych dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2022/23. Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest przyznawane uczniom szkół ponadpodstawowych, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Wśród nagrodzonych uczniów szkół ponadpodstawowych  z rejonu Delegatury w ... Czytaj więcej »

Mikołajki w 1 NLOP

Nasza najmłodsza klasa 1 NLOP, z wychowawczynią Panią Małgorzatą Szczepańską, postanowiła ubarwić swoje szkolne chwile. Uczniowie zorganizowali Andrzejki i Mikołajki. Wróżby Andrzejkowe były emocjonujące. Na szczęście, w najbliższym czasie, nikt nie wywróżył sobie męża lub żony. Mikołajkom towarzyszyły nie mniejsze emocje. Otrzymane prezenty były bardzo sympatycznym i miłym akcentem w uzupełnieniu matematyki i języka polskiego. Tego dnia odwiedził nas również ... Czytaj więcej »

Zaczynamy myśleć o świętach

Do świąt, co prawda, jeszcze troszkę czasu. Jednak można wykorzystać wolne chwile w internacie i zadbać o świąteczny nastrój. Jedna grupa, pod opieką Pana Mirosława Żołnowskiego, udekorowała choinkę. Jak widać na zdjęciu nie tylko choinka była przystrojona. Druga „ekipa”, pod wodzą Pani Agnieszki Kroczewskiej, zajęła się świątecznymi wypiekami. Pierniczki były pyszne, a żeby nie było pomyłek przy jedzeniu, część z ... Czytaj więcej »

Wspólne czytanie „Dziadów” Adama Mickiewicza

Uczniowie klasy 3NLOP wraz z nauczycielką języka polskiego – Panią Martyną Gerwatowską – włączyli się do propagowanej przez Książnicę Płocką akcji wspólnego czytania II części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Młodzież wspólnie czytała i interpretowała dzieło wybitnego romantyka. Kreatywni uczniowie zadbali także o odpowiedni klimat sali. Okazało się, że taka niekonwencjonalna forma zapoznania się z tekstem pozwoliła uczniom nie tylko lepiej zrozumieć ... Czytaj więcej »

Zebranie z rodzicami połączone z Dniem Nauczyciela

W ostatnią niedzielę w szkolnych ławkach zasiedli nasi rodzice. Ale spokojnie…… Nie musieli zdawać pisać klasówek, ani „pocić się” przy tablicy. Spotkali się na zebraniach z dyrekcją, nauczycielami i trenerami. Była możliwość przypomnienia obowiązujących regulaminów i procedur, a także indywidualnych rozmów o naszych postępach. Po przerwie spowodowanej pandemią udało się również powrócić do tradycyjnych przedstawień z okazji Dnia Nauczyciela. Pani ... Czytaj więcej »

„Zdrowe słodycze”

W dniu 29.09.2022 klasa 2NLOP, pod opieką Pani Katarzyny Kani, wzięła udział w warsztatach ,,Zdrowe słodycze’’. Uczniowie podczas zajęć mieli możliwość samodzielnego przygotowania słodyczy ze zdrowych składników. Ponadto odbyła się pogadanka dotycząca wpływu cukru na zdrowie człowieka, zagrożeń związanych z nadmiernym spożywaniem cukru oraz zasad zdrowego odżywiania. Od dziś tylko zdrowe produkty będą gościć w naszych kuchniach. Czytaj więcej »

Pucharowa środa

W dniu 28.09.2022 roku nasza szkoła zorganizowała finałowe mecze Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn na szczeblu wojewódzkim. Gościliśmy w Płocku Pana Grzegorza Gutkowskiego – Prezesa WMZPR i Pana Dawida Langowskiego – Członka Zarządu WMZPR. Swoją obecnością zaszczycił nas równieżwielokrotny Reprezentant Polski – Pan Przemysław Krajewski. W finale dziewcząt SMS I, prowadzony przez trenera Artura Piechotę, spotkał się z zespołem Handball ... Czytaj więcej »

Sto procent utrzymane

W tym roku troszkę później niż zwykle, ale w końcu możemy przekazać radosną wiadomość. Dziewięć lat szkoły, dziewięć egzaminów maturalnych, stu dziewięciu absolwentów ………… i wszyscy ze świadectwem dojrzałości. 100 % zdawalności egzaminu maturlanego to wspaniały wynik. Niewiele szkół może się pochwalić takim osiągnięciem. Dodatkowo należy podkreślić, że wyniki osiągane przez naszych uczniów, w większości egzaminów, przewyższają średnią uzyskaną przez ... Czytaj więcej »