Strona główna | Aktualności | 14 – 20.01.2018 Zgrupowanie w Danii w ramach Programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”.
14 – 20.01.2018 Zgrupowanie w Danii w ramach Programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”.

14 – 20.01.2018 Zgrupowanie w Danii w ramach Programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”.

 

Program „Polskie Nadzieje Olimpijskie” wystartował w 2014 roku. Od samego początku nasza szkoła uczestniczy w tym programie. Uzyskane środki finansowe były przeznaczone na wzbogacenie wyposażenia treningowego i medycznego oraz na organizację zgrupowań szkoleniowych.

 W poprzednim roku trenowałyśmy wspólnie z Norweżkami. W tym roku, pod opieką trenera Marka Jagodzińskiego i fizjoterapeuty Wojciecha Piaseckiego, wyjechałyśmy na zgrupowanie do miejscowości Ikast w Danii. W naszej ekipie były zawodniczki z roczników 2001 i 2002.
Tydzień spędzony w Danii był bardzo pracowity. W końcu nie pojechałyśmy tam na wakacje. Ale udało się wygospodarować troszkę wolnego czasu, który mogłyśmy przeznaczyć na zwiedzanie miasta i drobne zakupy. Udało się również znaleźć czas na nadmorskie spacery i robienie pamiątkowych zdjęć.
Głównym celem zgrupowania było wspólne treningi i mecze z zawodniczkami z Danii. I cel ten został w pełni zrealizowany. Trenowałyśmy z naszymi rówieśniczkami z Danii. Obserwowałyśmy jak nasze koleżanki przygotowują się do treningów. Miałyśmy okazję poznać nowe, ciekawe ćwiczenia i przekonać się, że piłka ręczna potrafi łączyć ludzi nawet z różnych państw. Również nasi trenerzy „podpatrzyli” kilka ciekawostek, które będą mogli wykorzystać w naszych treningach.
Podczas obozu rozegrałyśmy także dwa mecze z lokalnymi drużynami. W pierwszym spotkaniu nasze przeciwniczki były starsze o kilka lat. Walczyłyśmy dzielnie, ale nie udało się wygrać. Mecz zakończył się wynikiem 21:17 dla duńskiej drużyny. Drugie spotkanie wygrałyśmy 30:28, a zmierzyłyśmy się w nim z drużyną naszych rówieśniczek z Ikast.
Bardzo cieszymy się z tego wyjazdu. Niektóre z nas pierwszy raz miały okazję wyjechać poza granice naszego kraju. Ważniejszy jednak był kontakt z duńską piłką ręczną, która należy do najsilniejszych na świecie. Mamy nadzieję, że efekty tej współpracy niedługo będą widoczne.