Strona główna | Szkoła | Aktywne wakacje i już po
Aktywne wakacje i już po

Aktywne wakacje i już po

 

Wszystko co fajne szybko się kończy. I tak też było z naszym wakacyjnym wypoczynkiem. Trzeba było trochę wcześniej rozstać się z rodzinami i przyjaciółmi i wracać do treningów.

Obozy sportowe, jako pierwsze, rozpoczęły dziewczęta trenera Bogdana Zajączkowskiego. Grupa upodobała sobie Brenną i właśnie tam, po raz kolejny, wybrała się na zgrupowanie. W sztabie szkoleniowym znaleźli się również: Artur Góral, Przemysław Stelmaszewski i Wojciech Piasecki. Pierwsze kroki w roli trenerki SMS-u mogła wykonać Aleksandra Rędzińska. Wycieczki górskie były przeplatane zajęciami w hali.

Najmłodsza grupa dziewcząt, pod opieką wspomnianej wyżej kadry, miała możliwość bliżej się poznać i przygotować do sezonu podczas obozu w Wągrowcu. Ośrodek sportowy położony w lesie, nad jeziorem zapewnił wszystkie potrzeby.

Natomiast chłopcy (a może ich trenerzy?) preferują przygotowania w Płocku. Podobno klimat SMS-u sprzyja w odpowiednich treningach, a o te zadbali trenerzy: Marcin Markuszewski, Krzysztof Kisiel i Andrzej Marszałek przy pomocy fizjoterapeutki Magdaleny Małeckiej. Była praca w hali, ale również „legendarne” dwa mosty… Nie zabrakło odpoczynku przy kręglach, czy też seansie filmowym.

Po udanych, ubiegłorocznych występach w turnieju Wrocław Handball Cup, również w tym roku wystartowały tam nasze zespoły. W kategorii G16, z sukcesami, wystąpiły zespoły: SMS II (rocznik 2007 – trener Bogdan Zajączkowski) i SMS III (rocznik 2008 – trenerka Aleksandra Rędzińska). Dziewczęta z SMS II nie pozostawiły złudzeń i wyraźnie wygrały cały turniej pokonując w finale SMS ZPRP Lublin. Co więcej nasza zawodniczka Amelia Pusz została wybrana MVP całego turnieju. Skład zespołu: Lena Kępka, Oliwia Jasińska, Iga Kuchczyńska, Amelia Pusz, Wiktoria Kosidło, Mia Łasińska, Kinga Smuga, Marcelina Wawrzyńska, Zuzia Korpowska, Laura Senator, Marysia Biesaga, Julia Żywczak, Maja Żochowska, Oliwia Wąż, Blanka Rudziejewska.

Z kolei rocznik 2008, jak na występ w starszej kategorii, również pokazał się z bardzo dobrej strony, przegrywając w walce o brązowy medal jedną bramką z gospodyniami z Wrocławia. Skład 08: Julia Góral, Jagoda Lupertowicz, Ola Jóźwik, Milena Jarosz, Ola Zając, Maja Pędziwiatr, Oliwia Kościańska, Małgosia Kanczkowska, Kinga Tondys, Julia Litwiniuk, Maja Pawłowska, Oliwia Sobczak, Natalia Maciejewska oraz kontuzjowana Zosia Młynarczyk.

Na koniec ceremonii zakończenia miał też miejsce wzruszający moment, ponieważ to był ostatni turniej naszej fizjoterapeutki Moniki Gozdeckiej, która przez lata czuwała i dbała o zdrowie wielu pokoleń szczypiornistek  i szczypiornistów. Wielkie podziękowania za ten ogrom pracy.

W czasie wakacji nasi uczniowie brali również udział w turniejach rangi Mistrzostw Europy. Najlepsze wyniki osiągnęła Reprezentacja Polski Juniorek Młodszych, która zajęła trzecie miejsce w turnieju European Youth Olympic Festival w Mariborze i IV miejsce w European Championship w Ankarze. W drużynie K2006 wystąpiły: Zofia Skomra, Zofia Chwojnicka, Julia Grzesista, Zuzanna Kurlej, Maja Parafian, Oliwia Pawłowska, Zuzanna Najder, Nikola Jurek, Wiktoria Kosidło, Patrycja Chochół, Wiktoria Pawlak, Zuzanna Krupa, Maria Biesaga, trenerem był Marek Jagodziński, a fizjoterapeutami: Paweł Nowacki i Wojciech Piasecki.

Chłopcy z zespołu M2006  – Jan Florkiewicz, Filip Wawrzyński i Szymon Cieciora, pod opieką Marcina Markuszewskiego walczyli w Otwartych Mistrzostwach Europy w Szwecji. Pewnie liczyli na troszkę wyższe miejsce. Może za rok?

I tak skończyły się wakacje….. a i tak trwały trzy dni dłużej.

4 września zainaugurowany został nowy rok szkolny 2023/2024. Dyrektor Bogdan Lemanowicz powitał uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Pan Dyrektor życzył wszystkim sukcesów w nauce, sporcie i pracy zawodowej, a  specjalne powitanie skierował do uczniów, którzy pierwszy raz przekroczyli mury naszej szkoły.

Po uroczystości przyszedł czas na spotkania z wychowawcami. W tym roku trudu wychowawczego podjęli się: Pani Lidia Dutkiewicz (klasa 1 NLOP), Pani Małgorzata Szczepańska (klasa 2 NLOP), Pani Katarzyna Kania (klasa 3 NLOP) i Pan Marcin Rosiak (klasa 4 NLOP).