Strona główna | Szkoła | Debiut w 1/16 Pucharu Polski

Debiut w 1/16 Pucharu Polski

 


W bieżącym sezonie, pierwszy raz w historii szkoły, nasza drużyna awansowała do 1/16 Pucharu Polski Kobiet.

 Rozgrywki rozpoczęły się na szczeblu wojewódzkim. SMS II po zwycięstwach z: MMKS Jutrzenką Płock (32:23), SMS I (36:33) i AZS AWF Warszawa (33:20) uzyskał awans do rozgrywek Pucharu Polski Kobiet na szczeblu centralnym. Pierwszym rywalem był zespół GUKS Dwójka Łomża. Nasza drużyna wygrała wyjazdowe spotkanie 33:24 uzyskując awans do 1/16 finału. Z niecierpliwością czekaliśmy na losowanie. W kolejnym etapie do rozgrywek dołączały bowiem zespoły z PGNiG Superligi Kobiet i można było trafić, na przykład, na Mistrza Polski.

Naszym przeciwnikiem w 1/16 był zespół KPR Gminy Kobierzyce. Mecz rozegrany został w Płocku w dniu 10 stycznia 2018 roku. Nasz zespół bardzo dzielnie walczył. Nie wystarczyło to jednak na doświadczonego przeciwnika. Zespół z Kobierzyc od początku meczu odskoczył na kilka bramek przewagi i kontrolował przebieg spotkania. Mecz wyrównał się gdy na boisku w zespole gości pojawiły się zawodniczki z drugiej siódemki. W tym momencie przez kilkanaście minut trwała wyrównana walka, a naszej drużynie udało się nawet odrobić kilka bramek. W końcówce na parkiecie pojawiły się mocniejsze zawodniczki z Kobierzyc, które powiększyły różnicę bramek. Ostatecznie zespół z Kobierzyc zwyciężył 40:28 i awansował do 1/8 finału. Jednak dla naszego zespołu było to ogromne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.
W płockim zespole wystąpiły: Wioleta Pająk, Paulina Wdowiak – Zuzanna Gajewska (2), Izabela Świerżewska (3), Julia Jobda, Milena Knop (3), Agnieszka Iwanowicz (5), Katarzyna Cygan (3), Nicola Żmijewska, Lucyna Sobecka (4), Daria Pachołek (1), Sylwia Szołtysek (1), Klaudia Grabińska (2), Julia Dworniczuk (1), Karolina Kasprowiak, Daria Cieślak (3)