Strona główna | Aktualności | Debiutancki turniej SMS – sów
Debiutancki turniej SMS – sów

„SMS ZPRP Płock zwyciężyła w I Ogólnopolskim Zimowym Pucharze Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej juniorów młodszych rozegranym w hali przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach”. Taką oto informację można było przeczytać na internetowej stronie Radia Kielce.

Było nam bardzo milo uczestniczyć w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego „Kielce 2020”, który odbył się w dniach 10-12 grudnia 2020 roku.

W turnieju wzięło udział sześć zespołów: SMS ZPRP z: Kielc, Płocka i Kwidzyna, dwie drużyny Anilany Łódź rocznik 2004 i 2005 oraz SMS Wybicki Kielce.

Naszą szkołę reprezentowali zarówno zawodnicy z rocznika 2004, jak i 2005 i wystąpiliśmy w następującym składzie:

Obrotowy: Szymon Cieciora.

Podczas turnieju rozegraliśmy pięć spotkań w których tylko podczas jednego zanotowaliśmy jednobramkową przegraną :

SMS Płock – Anilana Łódź 04 25-24

Był to bardzo emocjonujący, pełen wrażeń mecz. Spotkanie było bardzo wyrównane i nie było wiadomo kto zwycięży w tym starciu. Pierwsza połowa nie była najlepsza z naszej strony, przegrywaliśmy 2 bramkami. Druga część była o wiele lepsza. Dzięki  wskazówkom trenera i walce na boisku wygraliśmy jedną bramką.

SMS Płock – SMS Kwidzyn 25-26

Był to szybki i ciężki mecz. Byliśmy bardzo skoncentrowani i wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Pierwszą połowę zaczęliśmy dobrze i uzyskaliśmy małą przewagę. Jednak pod koniec tej części meczu popełniliśmy parę błędów w obronie. Do przerwy remis. Druga połowa to gra bramka za bramkę. Niestety w końcówce zabrakło szczęścia i jednego gola.

SMS Płock – UKS SMS Wybicki 25-20

W drugim dniu turnieju zagraliśmy z UKS SMS Wybicki. Spotkanie od początku do końca przebiegało pod nasze dyktando. Dobra gra w obronie pozwoliła na wyprowadzenie skutecznych kontr.

SMS Płock – Anilana Łódź 05 20-16

Kolejny mecz zagraliśmy z Anilaną Łódź z rocznika 2005. Do tego spotkania wyszliśmy bardzo skoncentrowani wiedząc, że będzie to mecz z niewygodnym przeciwnikiem. W pierwszej połowie brakowało skuteczności, co uniemożliwiło nam wyjść na wysokie prowadzenie. Do szatni schodziliśmy z jedną bramką przewagi. Na drugą połowę wyszliśmy opanowani i bardziej skupieni. Po dobrych akcjach pozycyjnych i kilku obronach bramkarza wygraliśmy kolejne spotkanie.

SMS Płock – SMS Kielce 23-17

W finale spotkaliśmy się z gospodarzami SMS Kielce. To spotkanie przysporzyło nam nie lada emocji .Już na początku spotkania wyprowadziliśmy dwie skuteczne kontry i już po 3 minutach prowadziliśmy 2-0. Po 30 minutach pierwszej połowy na tablicy widniał jednak remis.

Druga połowa to popis naszego zespołu, który nawet na chwilę nie odpuszczał i nie pozwolił na narzucenie stylu  gry przeciwnikowi. Po znakomitej grze całej drużyny wygraliśmy z Kielcami 23-17!

Dzięki temu zwycięstwu zajęliśmy pierwsze miejsce w turnieju.

Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu został prawy rozgrywający Michał Stolarski.

Turniej ten był naszym pierwszym jaki rozegraliśmy podczas nauki w szkole. Składy drużyn były mocno przerzedzone brakiem zawodników Kadry Narodowej 04. Jednak bardzo nam było miło uczestniczyć w tych zawodach i reprezentować SMS Płock. Dodatkową atrakcją było zakwaterowanie w Klasztorze na wzgórzach Karczówki, który jak głosi historia został ufundowany jako wotum za ominięcie Kielc przez szalejącą zarazę w 1622 roku. Mamy nadzieję, że turnieje SMS-ów wejdą na stałe do kalendarzy naszych trenerów. A więc do zobaczenia w Płocku.