Strona główna | Szkoła | Krew, pot i łzy w derbach

Krew, pot i łzy w derbach

W sezonie 2017/18, po raz pierwszy, mieliśmy możliwość zgłoszenia dwóch drużyn do rozgrywek I Ligi Kobiet. Dzięki temu więcej naszych zawodniczek ma szansę sprawdzenia swoich sił w rywalizacji z seniorkami.

Od początku sezonu dwa zespoły SMS – u rywalizują w grupie A I Ligi. Ze względów szkoleniowych nie ma stałego przydziału zawodniczek do poszczególnych drużyn. Każda zawodniczka może występować w zespole SMS I lub SMS II. „Kosmetyczne” zmiany są spowodowane kontuzjami i występami w Reprezentacjach Polski.

Na początku rozgrywek, trenerzy prowadzący poszczególne zespoły, dokonali podziału na dwa zespoły. Zawodniczki reprezentujące SMS I to uczennice klasy 3, 2 i 1 NLO. Natomiast w zespole SMS II występują zawodniczki z roczników 2000 i 2001. Są to Reprezentantki Polski, które przygotowują się do Mistrzostw Świata Juniorek. Zawody te odbędą się w sierpniu 2018 roku w Kielcach. W rozgrywkach I Ligi nabierają doświadczenia również uczennice naszego gimnazjum.
Skoro dwie drużyny grają w tej samej grupie, prędzej czy później, musiały one trafić na siebie. Miało się to stać w czwartej kolejce rozgrywek.
Już kilka dni przed meczem atmosfera w szkole była napięta. Na co dzień wszystkie zawodniczki stanowią jedną wielką „Esemesową Rodzinę”. Jednak na boisku nie może być sentymentów. Każda z nas zawsze walczy o zwycięstwo! Każda z nas chciała udowodnić swoją siłę. Dodatkowym smaczkiem tego wydarzenia było zebranie z rodzicami. Wszyscy nasi bliscy oglądali nasze zmagania na żywo.
Pierwsze w historii derby SMS – u zostały rozegrane w dniu 21.10.2017 roku. Gospodarzem meczu był SMS I, prowadzony przez trenera Andrzeja Marszałka. Natomiast w roli gości wystąpił SMS II, którego trenerem jest Artur Piechota. Od początku spotkanie było bardzo zacięte. Nikt nie pamiętał, że walczy z koleżanką z klasy, nikt nie pamiętał, że musi powstrzymać koleżankę mieszkającą w pokoju obok. W pierwszej połowie lepiej prezentowały się zawodniczki z SMS I, które stopniowo powiększały przewagę. W 27 minucie meczu, po golu Sylwii Szołtysek, prowadziły 15:10. Ostatnie minuty tej części spotkania to wzmocniona obrona SMS II. Dzięki temu zawodniczki tej drużyny zagrały kilka szybkich ataków i zdobyły cztery bramki, nie tracąc żadnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:14. Zapowiadały się ogromne emocje w drugich trzydziestu minutach. I tak było! Walka bramka za bramkę, kilka dwuminutowych wykluczeń, drobne urazy, a nawet krew…..Wszystko to miało miejsce. Do tego doszedł wspaniały doping naszych rodzin i znajomych. Jeszcze w 58 minucie spotkania na tablicy wyników był remis 26:26. Kibice szykowali się na rozstrzygnięcie meczu w rzutach karnych. W 59 minucie meczu bramkę dla SMS II zdobyła, z rzutu karnego, Lucyna Sobecka. Trener Andrzej Marszałek wycofał bramkarkę. Emocje sięgały zenitu!!!. Niestety dla SMS I…. Rzut tej drużyny obroniła Basia Zima i rzutem przez całe boisko zdobyła bardzo ważną bramkę. Zespół SMS I jeszcze raz poderwał się do walki i szybko zdobył bramkę kontaktową. Jednak SMS II nie oddał prowadzenia. Zdobył jeszcze jednego gola i ostatecznie zwyciężył 29:27.
Pierwsze derby w historii SMS Płock już za nami. Było to fantastyczne widowisko. Szansa na rewanż wkrótce. Nasze zespoły spotkają się bowiem w Pucharze Polski.