Strona główna | Szkoła | Medalistki Mistrzostw Polski z płockiego SMS – u

Medalistki Mistrzostw Polski z płockiego SMS – u

 

W bieżącym roku szkolnym znów możemy się pochwalić uczennicami, które wywalczyły medale w Mistrzostwach Polski. A było ich trochę…

 W lutym zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorek. W rozegranym w Kwidzynie turnieju finałowym najlepsza okazała się drużyna Ruchu Chorzów, która w meczu o złote medale pokonała MTS Kwidzyn 28 : 25. Zwycięski zespół reprezentowały: Karolina Kuszka, Żaneta Lipok, Żaneta Senderkiewicz i Klaudia Grabińska. Warto podkreślić, że było to trzecie z rzędu zwycięstwo chorzowskiego Ruchu w Mistrzostwach Polski Juniorek.
W Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych mieliśmy swoje przedstawicielki w meczu finałowym, który był rozegrany 20 maja w Karczewie. Spotkały się w nim zespoły: MKS PR Gniezno i UKS Vambresia – Worwo Wąbrzeźno. W zespołach tych występowały po dwie zawodniczki z naszej szkoły. Zwyciężyła drużyna z Wąbrzeźna 23 : 19 i to jej zawodniczki mogły się cieszyć ze złotych medali. Wszystkie nasze koleżanki zdobyły indywidualne nagrody. Weronika Weber została uznana najwszechstronniejszą zawodniczką i wywalczyła tytuł „Króla strzelców”. Najlepszą bramkarką została wybrana Daria Konieczna. Natomiast do najlepszej siódemki turnieju zostały wybrane: Karolina Kasprowiak i Lucyna Sobecka.
Pisząc o tegorocznych medalistkach należy wspomnieć o naszych starszych koleżankach. Absolwentki naszej szkoły również wywalczyły medale w Mistrzostwach Polski. Złote medale wywalczyły występujące w gdyńskim Vistalu: Monika Kobylińska, Aneta Łabuda i Gabriela Urbaniak. Z brązowych krążków mogły się cieszyć zawodniczki elbląskiego Startu: Patrycja Świerżewska i Aleksandra Kwiecińska. Dwie ostatnie koleżanki wystąpiły również w tegorocznym finale Pucharu Polski, przegrywając minimalnie z Zagłębiem Lubin.
Wszystkim naszym koleżankom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym sezonie.