Strona główna | Szkoła | Musical „Piloci” w teatrze Roma w Warszawie.

Musical „Piloci” w teatrze Roma w Warszawie.

 

Dnia 6 lutego 2018 roku uczennice i nauczyciele naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem podróży był musical pt. „Piloci” w teatrze muzycznym ROMA.

 Zanim udaliśmy się na spektakl zjedliśmy wspólną kolację w restauracji „Smaki Warszawy”. Nasze zadowolenie zostało spowodowane wyśmienitym smakiem dań, które mieliśmy okazję skosztować. Czas oczekiwania na potrawy był wspaniałym momentem na rozmowy. Bardzo zintegrowałyśmy się w trakcie tej wycieczki, z tego powodu jesteśmy niesamowicie uradowane.
Teatr jest oddalony od restauracji o około 700 metrów, więc drogę tę pokonaliśmy pieszo. Wnętrze obiektu okazało się oszałamiające. Klasyczny wygląd sali i bardziej nowoczesny hol kontrastowały ze sobą w intrygujący sposób.
Spektakl opowiadał historię zakochanej pary, która została rozdzielona przez wybuch II wojny światowej. Jan (Paweł Mielewczyk) jest pilotem polskiego lotnictwa, natomiast Nina (Edyta Krzemień), z zawodu aktorka kabaretowa i piosenkarka, pracowała w teatrze. Prezesa tego obiektu odegrał Jan Bzdawka. Przyjaciele Jana; Franek, Maks i Stefan (Jeremiasz Gzdyl, Piotr Piksa oraz Marcin Franc) także byli pilotami polskiego lotnictwa. Najmłodszym aktorem śmiało można określić dziesięcioletniego Mikołaja Gajowego, który wcielił się w rolę Wojtka – chłopca roznoszącego gazety. W spektaklu wystąpili również: Wojciech Stolarz (Hans), Marta Wiejak (Alice), Ewa Lachowicz (Nel), Sylwia Banasik (Ewa), Robert Rozmus (Porucznik Plikington), Piotr Płuska (Pułkownik Brown), Wojciech Machnicki (Lord Stanford), Wojciech Socha (Howard), Marta Burdynowicz (Mary), Rafał Słupiński (Jeremi) i inni.
Mocną stroną musicalu była scenografia. Niewiarygodne połączenie żywej gry aktorskiej i multimediów zapierało dech w piersiach. Spektakl był również wspaniałą lekcją historii.
Mimo późnego powrotu jesteśmy bardzo zadowolone. Większość z nas po raz pierwszy miała możliwość obejrzenia wspaniałego przedstawienia. Spektakl wzbudził w nas wiele pozytywnych emocji i z chęcią wybrałybyśmy się na niego ponownie.