Strona główna | Szkoła | Nowy rok szkolny rozpoczęty

Nowy rok szkolny rozpoczęty

 

Pięć lat „przeleciało” jak jeden dzień. Czas rozpocząć kolejny rok szkolny. Kolejny, ale jednak wyjątkowy. Wyjątkowy ponieważ mamy w swoich szeregach chłopców. Decyzją Związku Piłki Ręcznej w Polsce w naszej szkole rozpoczęło się szkolenie chłopców z rocznika 2003, a więc uczniów kończących gimnazjum. Bardzo cieszymy się z tego powodu. Myślimy, że będzie ciekawiej i weselej. Oby nasze przypuszczenia się sprawdziły. Po zmianach w szkole jest nas troszkę więcej. W gimnazjum będzie się uczyć 12 dziewcząt i 17 chłopców, a w liceum będzie 38 uczennic.

 Podczas uroczystości inauguracji roku szkolnego nasz dyrektor – Bogdan Lemanowicz powitał wszystkich po wakacjach. Pan dyrektor wprowadził nas w nowe obowiązki i przekazał życzenia dla wszystkich uczniów i nauczycieli.
Z ramienia ZPRP gościem podczas uroczystości był Pan Kajetan Broniewski. Niewielu z nas wiedziało o sukcesach sportowych Pana Broniewskiego. Przypomniał nam o nich dyrektor Lemanowicz. Pan Kajetan Broniewski był Reprezentantem Polski w wioślarstwie. W swojej karierze sportowej był trzykrotnym olimpijczykiem. Największy sukces osiągnął podczas Igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, gdzie zdobył brązowy medal.
Pan Kajetan Broniewski również skierował do nas kilka słów. Wspomniał o idei olimpijskiej i nawiązał do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz stu lat piłki ręcznej na ziemiach polskich.