Strona główna | Szkoła | Ola Rosiak brązową medalistką Mistrzostw Świata

Ola Rosiak brązową medalistką Mistrzostw Świata

 

W dniach 26.06. – 3.07.2016 roku zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Świata. W tym roku gospodarzem imprezy była hiszpańska miejscowość Antequera.

W turnieju wystartowała żeńska Reprezentacja Polski. Po zwycięstwach z: Rosją 27 : 24, Urugwajem 35 : 16 i Czechami 28 : 18, Polki zajęły I miejsce w swojej grupie. W półfinale nasza drużyna minimalnie uległa Hiszpankom 19 : 21. Mecz o III miejsce w mistrzostwach to znów rywalizacja z silną ekipą Rosji. I po raz kolejny wygrały Polki 27 : 26, zdobywając brązowe medale.

W polskim zespole występowała Ola Rosiak – tegoroczna absolwentka płockiego SMS – u. Była ona najmłodszą zawodniczką w drużynie.

Warto podkreślić indywidualne wyróżnienie dla innej polskiej reprezentantki. Bardzo dobrze w całych mistrzostwach radziła sobie Aleksandra Zych (również absolwentka SMS – u, ale jeszcze gliwickiego). Docenili to organizatorzy przyznając Oli tytuł MVP.

W meczu finałowym spotkały się zespoły Hiszpanii i Rumunii. Gospodynie turnieju rozegrały świetne zawody, wygrywając 20 : 14. W meczu tym Polska miała swoich przedstawicieli. Finał sędziowała bowiem polska para sędziowska Marek Baranowski i Bogdan Lemanowicz (na co dzień dyrektor naszej szkoły).

Gratulujemy udanego występu naszym starszym koleżankom.