Strona główna | Aktualności | Oliwia Domagalska w projekcie „Respect Your Talent”
Oliwia Domagalska w projekcie „Respect Your Talent”

Oliwia Domagalska w projekcie „Respect Your Talent”

 

W sierpniu 2019 roku we włoskim Lignano Sabbiadoro odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorek dywizji B. W Reprezentacji Polski znalazło się kilka uczennic naszej szkoły: Oliwia Domagalska, Paulina Kopańska, Karolina Jureńczyk, Justyna Świerżewska, Oliwia Suliga, Iga Barska, Daria Grobelna, Kinga Lemiech i Natalia Pankowska. Nasze  kadrowiczki, prowadzone przez trenerów Adriana Struzika i Marka Jagodzińskiego (trener płockiego SMS-u), zdobyły brązowy medal.

Podczas mistrzostw Europejska Federacja Piłki Ręcznej zainaugurowała projekt „Respect Your Talent”, który ma na celu zachęcenie do osobistego rozwoju utalentowanych piłkarek ręcznych. Zostaną one wytypowane na imprezach w młodszych kategoriach wiekowych w nadchodzących latach. W grupie zakwalifikowanej do tego projektu znalazły się zawodniczki, które zdobyły tytuł MVP w meczach Mistrzostw Europy oraz reprezentantki wybrane do Najlepszej Siódemki Turnieju. Z Reprezentacji Polski wyróżnione zostały: Justyna Świerżewska (MVP w meczu z Azerbejdżanem), Natalia Pankowska (MVP w meczu z Białorusią), Michalina Pastuszka (MVP w meczu z Macedonią Północną), Oliwia Domagalska (wybrana do ALL – STAR jako najlepsza prawa rozrywająca) i Julia Niewiadomska (MVP Mistrzostw Europy).

W dniach 14 – 17 grudnia 2019 roku odbyła się pierwsza odsłona projektu „Respect Your Talent”. Oliwia Domagalska i Julia Niewiadomska zostały zaproszone na szkolenie zorganizowane w Wiedniu. Dziewczyny znalazły się w gronie 29 wyróżnionych zawodniczek i przez trzy dni uczestniczyły w warsztatach z udziałem gwiazd światowej piłki ręcznej: Andrea Lekic, Kari Aalvik Grimsbø, Ana Gros, Anja Althaus i Jelena Grubišić oraz ekspertami EHF.

Wspomnienia Oliwii po powrocie z Austrii:

„Podczas warsztatów prowadzone były zajęcia związane z problemami poza boiskiem. Dowiedziałyśmy się jak łączyć trening z nauką, otrzymałyśmy informacje o dopingu oraz kontroli antydopingowej. Podpowiadano nam jak prowadzić swój profil w social mediach. Dostałyśmy również przydatne informacje jak odpowiadać i zachowywać się przed kamerą. Przedstawiono nam również informacje o prawie sportowym i podpisywaniu pierwszego kontraktu. Poza nauką był też czas na zwiedzanie miasta i trwającego w tym czasie jarmarku świątecznego oraz inne atrakcje takie jak: pieczenie strudla w podziemiach pałacu Schönbrunn, wspólne kibicowanie podczas finałowego meczu Mistrzostw Świata Kobiet, przejażdżkę diabelskim młynem z widokiem na miasto i rozmowy z ambasadorkami tego projektu.

Było to dla mnie wspaniałe przeżycie, poznałam wielu ciekawych ludzi i wyniosłam mnóstwo przydatnych informacji. Cieszę się że dzięki mojej drużynie jestem częścią tego projektu.”

Serdecznie gratulujemy Oliwii tego wyróżnienia i wspaniałej przygody. Być może w kolejnych edycjach w gronie szczęśliwców znajdą się następne zawodniczki lub zawodnicy z naszej szkoły. Trzymamy kciuki!