Strona główna | Szkoła | Pożegnanie Absolwentek z rocznika 1999
Pożegnanie Absolwentek z rocznika 1999
SONY DSC

Pożegnanie Absolwentek z rocznika 1999

 

W dniu 29 kwietnia popłynęło sporo łez. Płakały nasze Koleżanki z klasy maturalnej, płakały młodsze roczniki, które zżyły się z Absolwentkami. Zaszkliły się również oczy naszym nauczycielom. Ale było też sporo śmiechu podczas wspomnień i przeniesienia się w przyszłość.

 Tradycyjnie pod koniec kwietnia nadchodzi moment rozstania najstarszego rocznika ze szkołą. W tym roku była to klasa, której wychowawczynią była Pani Małgorzata Szczepańska. Szkołę ukończyło osiem osób, z czego sześć było także Absolwentkami naszego gimnazjum.
Jakże szybko upłynęły te trzy / cztery lata. Przecież dopiero wczoraj miałyśmy egzaminy do szkoły, a dziś musimy się już żegnać.
Dyrektor Bogdan Lemanowicz w ciepłych słowach pożegnał Absolwentki, życząc im powodzenia na maturze i w dorosłym życiu. Natomiast Dyrektor Bogdan Zajączkowski przekazał piękne życzenia w formie utworu muzycznego zagranego na klarnecie.
W naszej szkole nic się nie ukryje. Może niezupełnie nic……….Psssst! Nauczyciele wszystkiego nie mogą wiedzieć. Ale młodsze koleżanki „wypatrzą” wszystko. Dzięki temu podczas pożegnania Absolwentek były mnóstwo śmiechu. Każda z koleżanek kończących szkołę została pięknie przedstawiona. Pokazane były ich zalety, ale też i wady, których jest naprawdę niewiele. Cały rocznik 1999 dał się bowiem poznać jako fantastyczne przyjaciółki, na które, młodsze koleżanki, zawsze mogły liczyć. Już dzisiaj brakuje nam ich wsparcia i przytulenia w ciężkich chwilach. A co dopiero będzie po wakacjach?! Zapłaczemy się z tęsknoty!
Część oficjalna naszej uroczystości była jak w Hollywood. Po odbiór świadectw i nagród Absolwentki szły po czerwonym dywanie przy burzy oklasków. Na ekranie było przedstawione wspomnienie o każdej z dziewcząt. Kolejny raz w dniu dzisiejszym salwy śmiechu mieszały się ze łzami. Nasze Absolwentki podpisały również koszulkę, która, razem z ich zdjęciem będzie zdobić ścianę w internacie. To już piąta koszulka w historii Naszej Szkoły!
Na zakończenie przyszedł czas na podziękowania. Absolwentki podziękowały wszystkich pracownikom szkoły za:
niezapomniane lata…
za naukę…

za wychowanie…
za pomoc w sprawach małych i wielkich…
za serce…
po prostu za WSZYSTKO!!!