Strona główna | Aktualności | Pucharowa środa
Pucharowa środa

W dniu 28.09.2022 roku nasza szkoła zorganizowała finałowe mecze Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn na szczeblu wojewódzkim. Gościliśmy w Płocku Pana Grzegorza Gutkowskiego – Prezesa WMZPR i Pana Dawida Langowskiego – Członka Zarządu WMZPR. Swoją obecnością zaszczycił nas równieżwielokrotny Reprezentant Polski – Pan Przemysław Krajewski.

W finale dziewcząt SMS I, prowadzony przez trenera Artura Piechotę, spotkał się z zespołem Handball Warszawa, w którym występują nasze absolwentki: Kinga Lemiech, Kamila Grzesista i Laura Zdziebłowska. Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący. Do przerwy Akademiczki prowadziły różnicą dwóch bramek. Jednak w drugiej połowie doświadczenie wzięło górę i ostatecznie to zespół z Warszawy mógł cieszyć się ze zdobycia Pucharu Polski. Mecz zakończył się wynikiem 29:35. Najlepszymi zawodniczkami finałowego spotkania zostały: Lidia Piotrowska i Alicja Klarkowska. W zespole SMS I wystąpiły: Lidia Piotrowska, Dominika Rusin, Kaja Kuśpiet, Maja Parafian (1), Julia Łucak (2), Maria Piasecka (6), Joanna Zgleszewska (2), Urszula Rogula (6), Nikola Męczykowska (2), Martyna Wolny (2), Natalia Koss (1), Wiktoria Opara (2).

W męskim finale zmierzyły się drużyny SMS I i KPR Legionowo. Faworyzowani goście, którzy występują w Lidze Centralnej, od początku meczu świetnie współpracowali z obrotowym i uzyskali kilkubramkowe prowadzenie. Chłopcy z SMS – u walczyli do samego końca. W drugiej połowie, przy dużo słabszej grze gości, poprawili obronę i przyspieszyli grę w ataku. Końcowy wynik 38:33 jest wielką niespodzianką. Zapewnił podopiecznym trenera Krzysztofa Kisiela awans do kolejnej rundy Pucharu Polski, już na szczeblu krajowym. MVP w meczu zostali wybrani: Ignacy Jaworski i Adrian Brzozowski. Zespół SMS I wystąpił w następującym składzie: Dawid Pajdała, Paweł Ciupa, Paweł Krawczyk, Mateusz Janiszewski (4), Ignacy Jaworski (7), Szymon Hornik (3), Piotr Kuć (3), Krystian Marchewka (4), Jan Sawicki (2), Wiktor Sęk (1), Szymon Cieciora (2), Olivier Czajkowski (1), Jakub Semik (5), Dawid Petlak (3), Patryk Duszak (3), Karol Makowski.

Nagrody indywidualne oraz puchary drużynom wręczali Grzegorz Gutkowski i Bogdan Lemanowicz – dyrektor SMS Płock.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy udanych występów w następnych spotkaniach Pucharu Polski.