Strona główna | Aktualności | Zuzanna Najder po raz drugi ze Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Zuzanna Najder po raz drugi ze Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Zuzanna Najder po raz drugi ze Stypendium Prezesa Rady Ministrów

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest przyznawane uczniom szkół ponadpodstawowych, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen.

Uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów, od wielu lat odbywa się w Sali Barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku. Podobnie było w bieżącym roku. W dniu 13.11.2023 roku najlepsi uczniowie szkół ponadpodstawowych z rejonu Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk Pana Krzysztofa Wiśniewskiego – Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty.

Wśród nagrodzonych uczniów szkół ponadpodstawowych   znalazła się uczennica klasy trzeciej Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku Związku Piłki Ręcznej w Polsce – Zuzanna Najder, która w poprzednim roku szkolnym uzyskała średnią ocen 5,54. Zuzanna drugi rok z rzędu uzyskała najlepszą średnią w naszej szkole.

Zuzanna Najder jest świetnym przykładem, że można połączyć naukę ze sportem. Bardzo dobre wyniki w nauce idą w parze z rozwojem sportowym, Zuzanna jest bowiem Reprezentantką Polski w drużynie K2006.

Dziesiąty rok z rzędu uczennica NLO SMS w Płocku ZPRP została uhonorowana Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W poprzednich latach nagrodzone zostały: Małgorzata Suchy (2014), Natalia Nosek (2015 i 2016), Weronika Rorat (2017), Daria Cieślak (2018 i 2019), Amelia Kawka (2020), Martyna Wolny (2020), Oliwia Suliga (2021), Nikola Leśniak (2021) i Zuzanna Najder (2022).