Strona główna | Szkoła | 13 – 19.02.2017 Zgrupowanie w Norwegii w ramach Programu Polskie Nadzieje Olimpijskie
13 – 19.02.2017 Zgrupowanie w Norwegii w ramach Programu Polskie Nadzieje Olimpijskie

13 – 19.02.2017 Zgrupowanie w Norwegii w ramach Programu Polskie Nadzieje Olimpijskie

 

W dniach 13 – 19 luty 2017 roku, w ramach Programu Polskie Nadzieje Olimpijskie, odbyło się kolejne zgrupowanie szkoleniowe. Jednak po raz pierwszy miałyśmy okazję wyjechać do Norwegii. Dla wielu z nas był to również debiut w podróży samolotem.

 Przed wylotem nie było strachu ponieważ byłyśmy pod czujną opieką doświadczonych „podróżników” – dyrektora Bogdana Zajączkowskiego, trenera Artura Piechoty i fizjoterapeutki Moniki Gozdeckiej. Nasza baza znajdowała się w niewielkiej, ale bardzo malowniczej miejscowości Gran. Program zgrupowania był dość napięty, ale bardzo urozmaicony. Miałyśmy wspólne treningi z koleżankami, które uczęszczają do szkoły sportowej o profilu piłki ręcznej w Lillehammer. Mogłyśmy podpatrzeć fajne rzeczy, które w przyszłości postaramy się wykorzystać w treningach i meczach. Podczas pobytu rozegrałyśmy trzy mecze sparingowe. Naszymi przeciwniczkami były następujące zespoły: Hadeland VGS, NTG Hândball Lillehammer i Lunner HK. Poniżej wyniki tych spotkań:
SMS Płock – Hadeland VGS 34:22,
SMS Płock – Lunner HK 39:30,
SMS Płock – NTG Hândball Lillehammer 31:19.
W składzie naszej drużyny wystąpiły: Karolina Kuszka, Wioleta Pająk, Barbara Zima, Żaneta Lipok, Weronika Rorat, Klaudia Cygan, Katarzyna Cygan, Żaneta Senderkiewicz, Izabela Świerżewska, Kinga Stanisławczyk, Natalia Nosek, Lucyna Sobecka, Milena Knop, Patrycja Giera, Marlena Urbańska, Aneta Szczechowicz, Klaudia Grabińska.
Nie samą piłką ręczną człowiek żyje. W sportowym programie zgrupowania było bowiem narciarstwo biegowe. Większość z nas po raz pierwszy miała na nogach „wąskie deski”. Zabawy było co niemiara. Najwięcej radości dostarczył nam trener Piechota. Ale o tym pssssssttttttt. Obiecałyśmy nie zdradzać tej tajemnicy!
Super były również zajęcia z akrobatyki sportowej. Mogłyśmy wyszaleć się skacząc salta i robiąc różne układy akrobatyczne.

Podczas pobytu naszym opiekunem i przewodnikiem był Pan Piotr Świgoń, który od wielu lat pracuje w Norwegii jako nauczyciel i trener. W poprzednich latach był on ze swoimi zawodniczkami w Płocku. Miałyśmy więc okazję „odświeżyć stare znajomości”, a dzięki temu poprawić nasze umiejętności językowe. Pan Piotr zorganizował dla nas wycieczki i opowiadał o historii i kulturze Norwegii. Zwiedziłyśmy m.in. Lillehammer, gdzie w 1994 roku odbyły się zimowe Igrzyska Olimpijskie. Miałyśmy możliwość podziwiania fantastycznych obiektów olimpijskich. Jeden z meczów sparingowych rozegrałyśmy w hali olimpijskiej. Miałyśmy również okazję zatańczyć ludowy taniec norweski. Wielkim przeżyciem było także spotkanie z wielokrotną Reprezentantką Polski – Panią Wiolettą Luberecką.
Podsumowując możemy śmiało powiedzieć, że wyjazd był super. Dziękujemy bardzo Polskiej Fundacji Olimpijskiej i wszystkim partnerom Programu Polskie Nadzieje Olimpijskie.