Strona główna | Aktualności | Kolejne medale naszych koleżanek i kolegów
Kolejne medale naszych koleżanek i kolegów

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych uczniów, którzy reprezentowali swoje macierzyste kluby w rozgrywkach centralnych.

W terminie 11-12.06.2021 roku w Świebodzicach odbył się turniej finałowy Pucharu ZPRP Młodziczek. W zawodach wzięły udział uczennice płockiego SMS – u: Karolina Juchach i Zofia Skomra, które wystąpiły w drużynie UKS Bukovia Buk. Zespół naszych koleżanek okazał się bezkonkurencyjny, a tytuł Mistrzyń Polski wywalczył po zwycięstwie 24:15 z drużyną MKS Brodnica. Indywidualne wyróżnienie otrzymała Zosia Skomra, którą wybrano najwszechstronniejszą zawodniczką turnieju finałowego. W Świebodzicach przebywali również Bogdan Zajączkowski (dyrektor sportowy szkoły) i Marek Jagodziński (trener Reprezentacji Polski K2006). Nasi trenerzy obserwowali potencjalne kandydatki do szkoły oraz mieli zaszczyt wręczać nagrody indywidualne i zespołowe.

Juniorki Młodsze swój turniej finałowy rozegrały w Gnieźnie w dniach 18-19.06.2021 roku. Nie zabrakło w nim przedstawicielki naszej szkoły. W drużynie EUKO-UKS Dziewiątka Legnica wystąpiła w bramce Dominika Rusin. Wspólnie z koleżankami z zespołu zdobyła brązowy medal, po zwycięstwie w meczu o III miejsce 31:25 z gospodyniami turnieju MKS PR Gniezno.

W turnieju Final 4 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, który odbył się w Zabrzu w terminie 19-20.06.2021 roku, wystąpiło dwóch uczniów naszej szkoły: Szymon Hornik (SPR Górnik Zabrze) i Jan Szweda – Lewandowski (UKS Anilana I Łódź). Zespoły naszych Kolegów zwyciężyły w meczach półfinałowych i spotkały się w meczu o I miejsce. Po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku Górnik Zabrze pokonał Anilanę Łódź 27:24. W turnieju Szymon zdobył 10 bramek, a Janek 8 razy wpisał się na listę strzelców.

Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy!!!