Strona główna | Szkoła | Mistrzostwa Świata w Rosji bez naszej Młodzieżówki

Mistrzostwa Świata w Rosji bez naszej Młodzieżówki

 

W dniach 18 – 20 marca odbył się w Płocku Turniej Kwalifikacyjny do Młodzieżowych Mistrzostw Świata, które zostaną rozegrane w Rosji.

 Obok naszej reprezentacji w turnieju walczyły ekipy: Hiszpanii, Turcji i Słowacji.

W Reprezentacji Polski grały uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku: Ola Rosiak, Natalia Nosek i Marlena Urbańska oraz nasze absolwentki: Karolina Sarnecka, Ola Januchta, Dagmara Nocuń i Gabriela Urbaniak. Ze względu na kontuzje w meczach eliminacyjnych nie mogły wystąpić Patrycja Świerżewska i Ola Kwiecińska.

W gościnnych progach hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych rozegrano sześć spotkań. Warto podkreślić, że mecze oglądał nadkomplet publiczności gorąco zagrzewającej Polki do boju.

Reprezentacja Polski bardzo dzielnie walczyła o awans do Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Po zwycięstwie nad Turcją, mecz z Hiszpanią miał decydować, która drużyna uzyska upragniony awans. Wyrównany bój trwał przez większą część spotkania. Jednak w końcówce to Hiszpanki zachowały więcej „zimnej krwi” i odniosły trzybramkowe zwycięstwo. Po porażce z Hiszpanią nasze dziewczyny liczyły jeszcze na Reprezentację Turcji. W swoim ostatnim meczu Turczynki dzielnie walczyły do przerwy. Jednak w drugiej połowie Hiszpanki „postawiły kropkę nad i” uzyskując awans. Na otarcie łez Polki pokonały Słowaczki, zajmując tym samym drugie miejsce w turnieju. Na pocieszenie tytuł Najlepszej Zawodniczki w turnieju zdobyła Natalia Nosek – uczennica drugiej klasy w SMS Płock.

Wyniki Turnieju Kwalifikacyjnego do Młodzieżowych Mistrzostw Świata:

18.03

Hiszpania – Słowacja 29:17 (18:5)

Polska – Turcja 30:22 (13:12)

19.03

Słowacja – Turcja 25:26 (12:16)

Polska – Hiszpania 20:23 (10:12)

20.03

Hiszpania – Turcja 29:19 (10:8)

Polska – Słowacja 31:21 (19:9)