Strona główna | Aktualności | Puchar jest nasz!!!
Puchar jest nasz!!!

W dniu 16 listopada odbyło się finałowe spotkanie Pucharu Polski Kobiet na szczeblu wojewódzkim pomiędzy zespołami SMS ZPRP II i UKS Varsovia Warszawa. Mecz został rozegrany w hali Zespołu Szkół Technicznych w Płocku.

Faworytem finału był zespół z Warszawy, który, do tego dnia, był niepokonany w rozgrywkach I Ligi Kobiet. Jednak kibice i sympatycy płockiego SMS-u liczyli na niespodziankę.
Pierwsza połowa to „wymiana ciosów”, z lekką przewagą płocczanek, które na przerwę schodziły z zaliczką dwóch bramek. Wyrównany pojedynek trwał do 37 minuty meczu. W tym momencie świetnie zaczęła bronić Oliwia Suliga (zdobyła nagrodę MVP), a jej koleżanki zdobywały efektowne bramki. Płocczanki powiększały przewagę, ostatecznie zwyciężając 25:17.
Swoim młodszym koleżankom (w tym również siostrze) kibicowała absolwentka płockiego SMS-u Patrycja Świerżewska, która jest aktualną Reprezentantką Polski i występuje w norweskim zespole Byasen.
Po zakończonym meczu odbyła się ceremonia dekoracji. Pamiątkowe puchary, medale i nagrody indywidualne wręczali: Grzegorz Gutkowski – Prezes WMZPR, Małgorzata Buksakowska – Członek Zarządu WMZPR i trenerka Reprezentacji Polski Juniorek Młodszych, Bogdan Zajączkowski – Wicedyrektor SMS Płock i wspomniana Patrycja Świerżewska.
Zwycięska drużyna będzie reprezentować Województwo Mazowieckie w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Życzymy powodzenia!
Płocki SMS otrzymał podziękowania z WMZPR za wspaniałą organizację meczu finałowego i świetną promocję piłki ręcznej.