Strona główna | Szkoła | Zakończenie roku szkolnego klasy 3 NLO

Zakończenie roku szkolnego klasy 3 NLO

 

29 kwietnia 2016r. odbyło się zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Był to dla nas szczególny dzień. Właśnie zakończyłyśmy kolejny etap swojego życia – zostałyśmy absolwentkami szkoły średniej.

 
Dyrektor szkoły – Pan Bogdan Lemanowicz oficjalnie przywitał gości, po czym wygłosił wzruszające przemówienie, które na długo zapadnie w naszych sercach. Część artystyczną zainicjował Pan Bogdan Zajączkowski – dyrektor d/s sportowych. Pan dyrektor zagrał dla nas na saksofonie pożegnalny utwór. Później scenę przejęły nasze młodsze koleżanki. Dziewczyny wedle powiedzenia „śmiech to zdrowie”, postanowiły zadbać o dobry nastrój zgromadzonych osób. Z humorem przedstawiły przysłowiowy „jeden dzień z życia najstarszych SMSiarek” i zobrazowały wyobrażenia o ich świetlanej przyszłości. Po dawce śmiechu ogarnęło wszystkich głębokie wzruszenie podczas śpiewania piosenki zespołu Bajm pt. “Ta sama chwila”.
Po części artystycznej przyszedł czas na wręczenie świadectw i nagród. Najwyższą średnią uzyskała Emilia Bałdyga. Wszystkie absolwentki wraz ze świadectwem otrzymały pamiątkową statuetkę. Wręczeniu świadectw towarzyszył pokaz slajdów opowiadających historię każdej z nas w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku. Po raz kolejny łezka zakręciła się w niejednym oku. Następnie złożyłyśmy pamiątkowe autografy na koszulce reprezentacyjnej SMS-u, która zawiśnie w internacie.
Otrzymałyśmy również prezenty ze Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Pani Dorota Liese-Romanowska, która jest koordynatorem ds. szkolenia młodzieży, przekazała nam certyfikaty poświadczające Mistrzowską Klasę Sportową oraz książkę pod tytułem „95 lat polskiej piłki ręcznej”. Bardzo ciepłe słowa skierował do nas również Pan Bogdan Trojan – Komisarz Rozgrywek ZPRP.
W imieniu klasy 3 NLO głos zabrała Joanna Seweryn, wspominała lata spędzone w murach szkoły. Wspólne zdjęcie absolwentek z radą pedagogiczną zakończyło uroczystość.
Z tego miejsca chciałybyśmy serdecznie podziękować dyrekcji, całemu gronu pedagogicznemu, trenerom oraz pracownikom szkoły za każdą spędzoną wspólnie chwilę oraz zrozumienie w momentach słabości. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie odkrycia, emocje i wspaniałe uczucia. To, co do niedawna było obce i nieznane – stawało się zrozumiale, przyjazne i bliskie. Teraz możemy powtórzyć słowa Winstona Churchilla: „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku”.

Emilia Bałdyga – absolwentka 3 NLO.