Strona główna | Aktualności | Chłopcy z SMS-su lubią brąz
Chłopcy z SMS-su lubią brąz

Chłopcy z SMS-su lubią brąz

 

W dniach 10 – 16 września 2020 roku w Zamościu odbyła się XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Piłce Ręcznej. Jest to najważniejsza impreza w Polsce w kategorii juniora młodszego. Było to pięć dni zaciętej walki i wielkich emocji, z udziałem 15 najlepszych drużyn reprezentujących poszczególne województwa.

Uczniowie naszej szkoły reprezentowali następujące województwa:

Jan Szweda-Lewandowski – UKS Anilana Łódź – Łódzkie

Paweł Ciupa- KS Azoty – Puławy S.A – Lubelskie

Mateusz Czerwonka – MKS Padwa Zamość – Lubelskie

Szymon Hornik – SPR Górnik Zabrze – Śląskie

Ignacy Jaworski – MKS Ustroń – Śląskie

Najliczniejsza grupa pochodziła jednak z Województwa Mazowieckiego. Byli to:

Piotr Kuć- UKS Niedźwiadek Węgrów

Jakub Wielgucki – SKF Wisła Płock

Jan Sawicki – KPR ROKiS Radzymin

Wiktor Sęk – KS Victoria Piaseczno

Krystian Marchewka – SKF Wisła Płock

Mateusz Janiszewski – SKF Wisła Płock

Michał Stolarski- UKPR Agrykola Warszawa

Marcin Gołąbek- UKPR Agrykola Warszawa

Wiktor Kalinowski – SKF Wisła Płock

Trenerami zespołu z Mazowsza byli Andrzej Wolano oraz Krzysztof Modrzejewski.

I właśnie chłopcy z mazowieckiej „Ekipy” osiągnęli najlepszy wynik. Po bardzo dobrej grze w grupie, przegrywając tylko jeden mecz z drużyną z województwa małopolskiego, zajęli drugie miejsce i awansowali do ćwierćfinału..

W fazie eliminacyjnej rozegraliśmy następujące mecze:

Mazowieckie – Warmińsko – Mazurskie  21:20 ( 9:12)

Małopolskie – Mazowieckie  29: 18 ( 15:5)

Mazowieckie – Opolskie  21:17  ( 9:9)

Naszym przeciwnikiem w fazie pucharowej był zespół z województwa świętokrzyskiego.

Do tego spotkania cała drużyna przystąpiła bardzo skoncentrowana, zawodnicy zdawali sobie sprawą, że ten mecz jest ich przepustką do walki o medale.

Przebieg tego spotkania od początku do końca przebiegał pod nasze dyktando. Raz po raz wyprowadzaliśmy zabójcze kontry oraz dobrze kontrolowaliśmy grę w środku pola. Ostatecznie wygrywamy 37:32.

Awans do półfinału stał się faktem i nasza drużyna stanęła przed szansą dostania się do wielkiego finału. Przeciwnikiem na tej drodze był zespół z województwa dolnośląskiego.

To spotkanie przysporzyło nam nie lada emocji.  Od początku meczu nie mogliśmy przełamać naszych rywali i to niestety nam zdarzyły się proste błędy, które skrupulatnie wykorzystywali nasi przeciwnicy. Po pierwszej połowie Dolnoślązacy wygrywali różnicą 9 bramek i kiedy wydawało się, że już jest po meczu nasi chłopcy zagrali świetnie w obronie i wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać ten mecz w końcówce. Niestety ostatecznie przegraliśmy to spotkanie 33-35.  

Pozostał nam finał pocieszenia, czyli gra o brązowy medal. Wszyscy zadawali sobie pytanie: czy ta drużyna może się odrodzić i podnieść po porażce z półfinału? Na szczęście mecz o brąz to popis naszego zespołu, który nawet na chwilę nie pozwolił na to, by rywale uwierzyli, że mogą w tym spotkaniu osiągnąć sukces. Mazowsze po znakomitej grze całego zespołu wygrywa z województwem Śląskim mecz o brązowy medal 34:26. Wielkie gratulację za to, że porażka z półfinału nie wpłynęła na koncentrację i pozwoliła na wywalczenie tak cennego trofeum podczas tego turnieju.