Strona główna | Aktualności | Nowy rok szkolny rozpoczęty
Nowy rok szkolny rozpoczęty

Nowy rok szkolny rozpoczęty

 

Zaczynamy nowy rok szkolny. Gimnazjum przeszło już do historii. W dalszym ciągu mamy jednak cztery roczniki (od 2001 do 2004). W sumie uczyć się będzie w naszej szkole 81 osób, 50 dziewcząt i 31 chłopców.
Nowy rok szkolny zainaugurował i otworzył dyrektor Bogdan Lemanowicz.

Pan dyrektor powitał uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły i przekazał wszystkim życzenia na najbliższych kilka miesięcy.
Naszą uroczystość zaszczycił swoją obecnością Pan Zygfryd Kuchta – wiceprezes ds. szkolenia sportowego ZPRP. Dyrektor Lemanowicz przypomniał nam najważniejsze sukcesy Pana Prezesa. Pan Zygfryd Kuchta był Reprezentantem Polski w piłce ręcznej. W swojej karierze sportowej był dwukrotnym olimpijczykiem. Największy sukces osiągnął podczas Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku, gdzie zdobył brązowy medal. Po zakończeniu kariery zawodniczej poświęcił się pracy trenerskiej. Prowadził Reprezentacje Polski Kobiet i Mężczyzn. Z męską kadrą wywalczył 3 miejsce podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych w Dortmundzie w 1982 roku.
Pan Zygfryd Kuchta również skierował do nas ciepłe słowa i życzył sukcesów na boiskach piłki ręcznej i przy szkolnej tablicy.
Po uroczystości przyszedł czas na spotkania z wychowawcami. W tym roku trudu wychowawczego podjęli się: Pani Lidia Dutkiewicz (klasa 1 NLOP), Pani Małgorzata Szczepańska (klasa 1 NLO), Pani Marzanna Polańczyk (klasa 2 NLO) i Pan Marcin Rosiak (klasa 3 NLO).
Życzymy powodzenia…..a po południu już treningi.