Strona główna | Aktualności | Turniej Partnerskich Szkół
Turniej Partnerskich Szkół

Turniej Partnerskich Szkół

 

W dniach 24-26.02.2022 odbył się w Płocku turniej Szkół Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce, którego gospodarzem było NLO SMS ZPRP w Płocku.

W turnieju, oprócz gospodarzy, udział wzięły pozostałe SMS-y (z zawodnikami z rocznika 2006 w składach) – NLO SMS ZPRP w Kwidzynie i Kielcach oraz goście – SKF Wisła Płock.

Zawody obserwował trener pierwszej reprezentacji Polski – Patryk Rombel, który poprowadził również zajęcia teoretyczne. Zawodnicy nie mieli wiele czasu wolnego ponieważ drugie zajęcia teoretyczne dla wszystkich zawodników SMS przeprowadzili trenerzy Reprezentacji Polski juniorów młodszych – Mariusz Jurasik i Marcin Markuszewski.

Ostatecznie, po trzech dniach rywalizacji, turniej z kompletem zwycięstw wygrało NLO SMS ZPRP w Kwidzynie. W dramatycznym, pełnym walki, trzymającym w napięciu do ostatnich sekund boju o drugie miejsce, wygrała Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Kielc rzucając zwycięską bramkę kolegom z Płocka 5 sekund przed końcowym gwizdkiem (26:25).

Wyniki wszystkich spotkań:

SMS Płock – SKF Wisła Płock 28:24

SMS Kielce – SMS Kwidzyn 29:31

SMS Kielce – SKF Wisła Płock 37:25

SMS Płock – SMS Kwidzyn 21:27

SMS Kwidzyn – SKF Wisła Płock 33:22

SMS Płock – SMS Kielce 25:26

Końcowa klasyfikacja turnieju:

  1. SMS Kwidzyn
  2. SMS Kielce
  3. SMS Płock
  4. SKF Wisła Płock

MVP turnieju został uznany Mateusz Lenckowski z SMS Kwidzyn, a najlepszymi zawodnikami w swoich zespołach:

  • Krystian Szostak- SKF Wisła Płock
  • Michał Trossowski- SMS Płock
  • Maksym Faliszewski- SMS Kielce
  • Mikołaj Frydrychewicz- SMS Kwidzyn

„Bardzo się cieszę, że turnieje dla rocznika 2006 odbywają się cyklicznie, dzięki czemu mamy stałą kontrolę nad rozwojem i aktualną formą zawodników, których część już w połowie marca pojawi się na pierwszym zgrupowaniu kadry narodowej. Widzimy jak się zmieniają i nabierają umiejętności potrzebnych do gry na najwyższym poziomie. Po siedmiu miesiącach treningu w naszych szkołach zauważalny jest duży postęp, co można było zaobserwować w trakcie turnieju”- powiedział po meczach Marcin Markuszewski na co dzień trener NLO SMS w Płocku ZPRP.