Strona główna | Szkoła | Udział w Pikniku Olimpijskim

Udział w Pikniku Olimpijskim

 

W dniu 3 czerwca 2017r uczennice SMS w Płocku uczestniczyły w XIX Pikniku Olimpijskim w Warszawie. Była to impreza o charakterze rekreacyjno – sportowym. Piknik odbył się w Parku Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu.

 Dziewczęta pomagały zorganizować atrakcje dla najmłodszych na stoisku Polskich Nadziei Olimpijskich. Nasze koleżanki wykazały się dużą inwencją twórczą i wielkim zaangażowaniem. Bardzo dużo „maluchów” spróbowało swoich sił w grach i zabawach, które są wykorzystywane w treningu piłki ręcznej.
W czasie wolnym nasze koleżanki mogły skorzystać z różnych, ciekawych atrakcji przygotowanych przez organizatorów pikniku czyli Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Stołecznego Warszawa. Spotkały również wielu mistrzów i medalistów olimpijskich takich jak: Renata Mauer – Różańska, Tomasz Majewski, Roberta Sycza i wielu innych wspaniałych sportowców. Oczywiście nie mogło zabraknąć reprezentantów Polski w piłce ręcznej – Mariusza Jurkiewicza i Pawła Paczkowskiego.
Podczas Pikniku Olimpijskiego przedstawiono listę beneficjentów Programu Polskie Nadzieje Olimpijskie. Miło nam poinformować, że Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku otrzymała grant w ramach tego programu.