Strona główna | Szkoła | Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

 

Dwa tygodnie zajęć odpracowane w soboty, więc koniec roku szkolnego możemy świętować wcześniej.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się w dniu 9 czerwca. O część artystyczną zadbały w tym roku uczennice klasy 3 NG pod opieką Pana Marcina Rosiaka, a uczennice klasy 2 NLO wsparły młodsze koleżanki swoim doświadczeniem i talentem poetyckim.

 Podsumowując rok szkolny nasze koleżanki przedstawiły zabawne wierszyki o nauczycielach, trenerach i pracownikach szkoły. Kadra pedagogiczna, kolejny raz, mogła się przekonać jakimi świetnymi obserwatorami są uczennice.
Dyrektor Bogdan Lemanowicz podsumował rok szkolny 2016/17, a następnie w towarzystwie Bogdan Zajączkowskiego – dyrektora ds. sportowych oraz wychowawców klas: Małgorzaty Szczepańskiej, Lidii Dutkiewicz i Marcina Rosiaka wręczył nagrody dla najlepszych uczennic. W bieżącym roku szkolnym prym w nauce wiodły:
Weronika Rorat (2 NLO) – 5,09, zachowanie wzorowe
Izabela Świerżewska (2 NLO) – 5,09, zachowanie wzorowe
Paulina Wdowiak (1 NLO) – 5,00, zachowanie wzorowe
Barbara Pyszko (3 NG) – 4,95, zachowanie wzorowe
Zuzanna Gajewska (2 NLO) – 4,82, zachowanie wzorowe
Julia Dworniczuk (3 NG) – 4,79, zachowanie wzorowe
Kilkanaście miesięcy ciężkiej pracy za nami. Czas na odpoczynek, czas na regenerację, czas na dłuższy sen…………a może i coś jeszcze?

W SMS – ie w dzień treningowy, takie słyszy się rozmowy: Ej dziewczyny, dziś zamiast odnowy będzie bieg treningowy. Co się dziwisz koleżanko, na tej przerwie jest zebranko. Na to rzecze im Gabrysia: „Może lepiej zwiejmy dzisiaj”?! Daria patrzy na Nicolę: „Nie możemy uciec, wychowawca w szkole!!!” Julka szepcze do Barbary: „Może most się dziś zawali, będzie krótsze dziś bieganie i dłuższe odpoczywanie.” Basia patrzy na Małgosię: „Ale dziś masz muchy w nosie”. Gosia: „Będzie spuna, będzie draka, mówię Wam każdy ma tu na nas haka.” Kto rozsądzi nas w tym sporze??? Może Aga nam pomoże: „Co?! Agnieszka?! Ona tu za krótko mieszka.” Na co Aga rzecze smutnie: „Moje drogie po co kłótnie, po co wam te swary głupie i tak jesteśmy w czarnej…………………………..psssssstttttttt.” Poniżej podziękowania dla dyrekcji, rady pedagogicznej i pracowników szkoły przygotowane w formie rymowanej. Dyrektor Bogdan Lemanowicz Dyrektor Lemanowicz jest kochany i przez wszystkich lubiany. Z całego serca się stara, aby szkoła naszym drugim domem się stała. Dziękujemy za cierpliwość i przepraszamy za złośliwość. I za wszystkie prezenty też dziękujemy. Będziemy grzeczne, obiecujemy.

Wierszyki na zakończenie roku szkolnego.


Historia – Pan Marcin Rosiak Pan Marcin nasz historyk, jest w tej szkole nie od dzisiaj. Opowiada o przeszłości, aż nam czasem cierpną kości. Jak to kiedyś ludzie żyli, pracowali i walczyli. Jaki wojny przebieg miały, gdy na polach działa grzmiały. I tu dla was dobra rada: Naszego wychowawcy nie przegadasz! Więc wy lepiej nie gadajcie, siądźcie cicho i słuchajcie!
Język polski – Pani Marzanna Polańczyk
Pani Marzanna polskiego nas uczy. Ona też powie, jak pisać ślicznie, Ortograficznie i gramatycznie. Ona odróżni ci części mowy I części zdania włoży do głowy. Chciałbyś mieć dobry stopień z polskiego? Czytaj lektury drogi kolego!


Język angielski – Pani Małgorzata Szczepańska Pani Małgosia od angielskiego wciąż zadaje nam coś nowego. Słówka, zwroty, czasowniki i … w „ speakaniu” są wyniki! Jest ten przedmiot trochę dziwny, regulaminowo – sztywny. Tu nie zrobisz fiku miku, w narodowym swym języku. Jest zasada twardej ręki, na nic twoje polskie jęki.
Język niemiecki – Pani Joanna Chomka – Radzymińska Z niemieckiego Frau Joanna, często niestety nam zbija klina! I chociaż spokój od niej bije, nic się przed wzrokiem jej nie ukryje! Uczy „Deutscha” wręcz wspaniale! „Szprecha” super doskonale! Gdy „Wiederholung” nam zapowiada, to na nas wszystkich blady strach pada.


Geografia – Pani Elżbieta Berent Pani Ela już od rana Chodzi zawsze roześmiana. Mapę mocno w ręce trzyma, geografia się zaczyna. Gdzie jest Azja? Gdzie Afryka? Już od tego mamy bzika. Co to klimat i pogoda? Daria myśli, Aga się chowa. Basia umie wszystko ładnie, Gosi dwójka chyba wpadnie. Ale my się nie gniewamy, Bo geografię kochamy!


Fizyka
– Pani Lidia Dutkiewicz Kurczę! Znowu ta fizyka! Pani Lidka na nas czyha! Komu wstawić by tu „buta”? Bo fizyka to pokuta. A my grzecznie jej słuchamy I liczne wzory wkuwamy.


Biologia – Pani Alina Sobczyk
Pani Alina biologii nas uczy. Mitoza i mejoza w głowach nam zahuczy. Zwierzaków w pracowni ma bez liku, Wszyscy kochają „szkieletora z plastiku”. Biologia rzecz ważna w życiu człowieka, Każdy powinien wiedzieć co nas czeka. Gdy ssak połączy się z gadem. Gdy człowiek udusi się obiadem.


Trener Artur Piechota

A pan Artur w naszej szkole uczy sportu nas w mozole. Każe skakać, biegać, ćwiczyć, nikt nie może się tu byczyć. I wciąż wyciska z nas siódme poty, aż spadają nam galoty. Już czasami aż padamy. A pan na to: Dalej! Gramy!!! Do bramki trafia z połowy boiska, Chociaż nawierzchnia jest trochę śliska. I w świat nas ciąga wciąż na zawody, Aby do szkoły zwieść liczne nagrody.


Religia – Pan Sławomir Kaniewski Po co przybyli Trzej królowie? Pan Sławek ci to wszystko opowie. Dowiesz się także o Arce Noego I innych postaciach z życia biblijnego. Cały dzień uczy religii i życia, Nic w arkanach wiary nie ma do ukrycia. Stawia nam zwykle piątki, szósteczki,
I bardzo rzadko czwórki, trójeczki. Zawsze ma uśmiech na twarzy. O takim katechecie każda szkoła marzy.


Wychowawcy z internatu Pani Agnieszka Kroczewska, Pani Joanna Stępniewska, Pan Mirosław Żołnowski

Na brzegu internackiej rzeczki Mieszkają małe smuteczki. Ten pierwszy jest z powodu, Że ciągle mamy uczucie głodu. Drugi – że do głowy nie wchodzi chemia, Trzeci – że nie spełniają się marzenia, A jeszcze, że nauczyciel musi pytać, Że z niemieckiego nie umiem czytać, Że lekcja tak długo trwa, I że nauczyciel zawsze rację ma. Lecz wystarczy porozmawiać z panią Asią czy Agą czy panem Mirkiem chwileczkę, I już nie ma smuteczków nad rzeczką.
Sekretariat – Pani Ilona Padzik, Pani Ewa Kawtańska Kto sprawdziany nam kseruje? Kto telefony wykonuje? Kto nas zawsze broni dzielnie? I wysłucha nas codziennie? To pani Ilonka i pani Ewa. Pomocą nam zawsze służą. Wtedy gdy nam potrzeba