Strona główna | Szkoła | Sypnęło medalami
Sypnęło medalami

Tytuł artykułu nie jest przypadkowy. W tegorocznych rozgrywkach Mistrzostw Polski w kategoriach juniorskich nasze uczennice zdobyły mnóstwo medali.
W ostatni weekend rozegrano turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Zawody w formule Final 4 odbyły się w Dopiewie. W meczach półfinałowych Pantery Dopiewo pokonały Marcovię Marki (35:30), a Roxa Lublin okazała się lepsza od SPR – u Gdynia (29:23).

W meczu o brązowy medal SPR Gdynia zwyciężył AP Marcovię Marki 34:29. Natomiast w wielkim finale UKS Roxa Lublin pokonał 36:25 gospodynie turnieju – UKS Pantery Dopiewo.
Mistrzyniami Polski zostały: Julia Dąbska, Julia Jasińska, Amelia Kawka, Kinga Lemiech, Laura Zdziebłowska. Srebrne medale wywalczyły: Julia Głowacka, Dominika Hoffman, Julia Korytowska i Patrycja Pawlak. Brązowy medal zdobyła Paulina Kopańska. Był to jej drugi medal tego koloru w tegorocznych rozgrywkach. Pierwszy wywalczyła kilka tygodni wcześniej w Mistrzostwach Polski Juniorek. W Final 4 wystąpiła jeszcze Iga Dworniczuk, a jej zespół Marcovia Marki zajął ostatecznie czwarte miejsce. Na pocieszenie Iga okazała się najskuteczniejszą zawodniczką całego cyklu mistrzostw. W 11 meczach zdobyła 107 bramek. Na podium najlepszych strzelców znalazły się również: Amelia Kawka – 2 miejsce (99 bramek w 11 meczach) i Julia Korytowska – 3 miejsce (82 gole w 11 meczach).
Cieszą również indywidualne nagrody dla naszych koleżanek. Najlepszymi zawodniczkami turnieju finałowego zostały: Amelia Kawka – najlepsza lewoskrzydłowa, Julia Jasińska – najlepsza obrotowa i Paulina Kopańska – najlepsze lewe rozegranie. Dodatkowo „królową strzelców” została Julia Korytowska, a najwszechstronniejszą zawodniczką wybrano Kingę Lemiech.